PILNE: Od 17 stycznia trzęsienie ziemi na stacjach paliw w całym kraju! Poznajcie nowe ceny benzyny, diesla i LPG!

PILNE: Od 17 stycznia trzęsienie ziemi na stacjach paliw w całym kraju! Poznajcie nowe ceny benzyny, diesla i LPG!

Kierowcy zapłacą wiecej za paliwo

Podaj dalej

Od 17 stycznia na stacjach benzynowych w całym kraju będą obowiązywały zupełnie nowe ceny za paliwo – mowa tutaj zarówno o benzynie, dieslu i LPG. Zmiany dotkną wszystkich kierowców, jednych mniej, drugich nieco bardziej. Analitycy e-petrol.pl przedstawili dzisiaj prognozy, jeśli chodzi o ceny paliwa na nadchodzący tydzień. Zobaczcie w jakiej cenie będziecie tankowali w przyszłym tygodniu na stacjach benzynowych w całym kraju.

Od 17 stycznia ogromne zmiany na stacjach benzynowych! Zmienią się znacznie ceny benzyny, diesla i LPG!

Tankowanie
Fot. pixabay.com

Bez zmian pozostaje cena za benzynę Pb98. Za litr tego paliwa trzeba będzie od poniedziałku zapłacić dokładnie taką samą średnią cenę, jak w tygodniu ubiegłym, czyli mowa tutaj o kwocie 5,97 – 6,09 złotego za litr tego paliwa. Benzyna Pb95 nieco potanieje, ponieważ na niektórych stacjach benzynowych kierowcy będą mogli tankować tego rodzaju paliwo za 5,69 złotego, a cena na poszczególnych stacjach w kraju nie powinna przekroczyć kwoty 5,80 złotego za litr.

Gorsze informacje mamy dla kierowców diesla, których czeka delikatna podwyżka, względem tego, co obserwowaliśmy w poprzednich tygodniach. Litr diesla będzie kosztował w tygodniu od 17 do 23 stycznia między 5,78 a 5,90 złotego za litr, co jest wyższą kwotą, jeśli spojrzymy na ostatnie notowania prognozowane przez analityków serwisu e-petrol.pl. Dobre informacje mamy za to z kolei dla kierowców samochodów z instalacją LPG.

Czekamy na kolejne pozytywne informacje, no bo ile w końcu można płacić tak wysokie kwoty za paliwo?

tankowanie paliwa
foto: GettyImages

Pozytywną informacją jest fakt, że autogaz pomału zmierza do kwoty poniżej 3 złotych za litr gazu. Teraz średnia cena tego paliwa w Polsce będzie wynosiła około 3,07 złotego za litr. Można zatem powiedzieć, że z tygodnia na tydzień kierowcy otrzymują coraz bardziej pozytywne informacje na temat cen paliwa w całym kraju. Oczywiście, do pełni zadowolenia wciąż jeszcze sporo brakuje, ale trzeba też docenić, że każde notowanie praktycznie przynosi nam kolejne delikatne obniżki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News