PILNE: Od 15 września nowe ceny paliw na stacjach! Zmieni się wszystko, kierowcy są w dużym szoku!

PILNE: Od 15 września nowe ceny paliw na stacjach! Zmieni się wszystko, kierowcy są w dużym szoku!

PILNE: Od 15 września nowe ceny paliw na stacjach! Zmieni się wszystko, kierowcy są w dużym szoku!

Podaj dalej

Już w najbliższym czasie ceny paliw na stacjach benzynowych drastycznie się zmienią – i mówimy tutaj zarówno o cenach benzyny, diesla, jak i LPG. Kraje OPEC+ podjęły decyzję o ograniczeniu produkcji, a ceny ropy naftowej nie wzrosły, lecz nadal tanieją. Co to oznacza dla kierowców? Tego dowiecie się z naszego artykułu – zmiany będą spore!

Nowe ceny paliw na stacjach! Co dalej z ropą? Kierowców czeka rewolucja!

diesel benzyna paliwo ceny paliw podwyżka zamieszki kradzieże
fot. freepik.com – feepikcontributorthailand

– Kartel zadecydował o marginalnym cięciu produkcji o 100 tys. baryłek dziennie od października br., a przecież wcześniej zadecydował o podniesieniu produkcji o taką samą ilość, czyli te dwie decyzje wzajemnie się znoszą. Ta decyzja wysyła jednak bardzo niepokojącą wiadomość dla całego świata, że OPEC oczekuje osłabienia globalnego popytu w związku z recesją – tłumaczy ekspert XTB Michał Stajniak, cytowany przez MarketNews24.

Ropa aktualnie jest tym samym najtańsza od stycznia bieżącego roku. Co to oznacza, jeśli spojrzymy na sprawę bardziej globalnie? – Ta cena powinna być ustalona w okolicach 70-80 USD, a takie działania mają spowodować, że kraje, które wciąż importują rosyjską ropę, będą musiały dostosować się do takiej ceny jeżeli chcą nadal korzystać z floty i ubezpieczeń z krajów, które zadecydowały o wprowadzeniu maksymalnej ceny. Warto o tym pamiętać, że kraje G7 odpowiadają za 90% ubezpieczeń na rynku ropy naftowej – mówi ekspert XTB.

Kierowcy muszą nastawić się na trudne czasy na stacjach paliw

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo

Polscy kierowcy nadal jednak narzekają na wysokie ceny paliw. Dolar jest bardzo drogi, a jego kurs może powrócić do poziomu 4,80 zł za litr, co jest kiepską informacją dla kierujących. – Cena 6,50 zł za litr Pb95 może okazać się cenowym dołkiem, który będzie za nami. Ze względów fundamentalnych możliwa jest cena 6,30 zł/l, ale jest mało prawdopodobna – tłumaczy ekspert.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News