PILNE: Od 15 lipca ceny paliw w Polsce znacznie spadną! "Benzyna będzie tańsza nawet o 15 procent"

PILNE: Od 15 lipca ceny paliw w Polsce znacznie spadną! "Benzyna będzie tańsza nawet o 15 procent"

paliwo diesel benzyna ceny

Podaj dalej

Ceny paliw w najbliższym tygodniu mają nieco spaść, co jest dobrą informacją dla kierowców, którzy już od dłuższego czasu czekają na tego typu wiadomości. Z informacji przedstawionych przez Urszulę Cieślak, analityczkę BM Reflex, jednoznacznie wynika, że cena benzyny w najbliższych dwóch tygodniach znacząco spadnie, podobnie jak cena diesla.

Od 15 lipca niższe ceny paliw w Polsce! Kierowcy wreszcie mają powody do optymizmu!

paliwo ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik.com – Max4e

Póki co w pierwszym tygodniu lipca kierowcy byli świadkami tylko kosmetycznych obniżek cen paliwa – odnotowano bowiem 8 groszy zniżki na litrze benzyny oraz 15 groszy na litrze diesla. W kolejnych tygodniach mamy być jednak świadkami większych obniżek cen, o czym poinformowała analityczka BM Reflex Urszula Cieślak podczas rozmowy z Wirtualną Polską.

– W połowie miesiąca można spodziewać się, że cena benzyny będzie wynosiła około 7,50 złotego za litr. W praktyce będzie ona nawet niższa, dzięki promocjom, które zostały wprowadzone przez liczne stacje benzynowe. W praktyce więc litr paliwa będzie kosztował kierowcę biorącego udział w jednej z promocji 7,20-7,30 zł. Zauważalnie mniej, niż na początku lipca, wciąż jednak znacznie więcej, niż chcieliby tankujący – tłumaczy analityczka w rozmowie z WP.

Ceny paliw w Polsce pomału spadają. W dalszym ciągu brakuje jednak wiele do ideału

paliwo diesel benzyna
fot freepik

W dalszej fazie swojej wypowiedzi Cieślak jednoznacznie podkreśliła, że jak na razie nie mamy co liczyć na większe obniżki ceny paliw. – Myślę, że na większe obniżki nie ma co liczyć. Część paliw pochodzi z importu. Głęboka presja na ceny paliw może wpłynąć na brak opłacalności importu. To może w przyszłości spowodować duże podwyżki. Uważam zatem, że w detalu nie ma co już liczyć na większe rabaty. Pamiętajmy też, że promocje koncernów trwają tylko do końca wakacji i pewnie nie zostaną przedłużone – zaznaczyła Urszula Cieślak.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News