PILNE: Od 15 kwietnia diesel będzie kosztował po 9 złotych za litr? Niestety, jest to bardzo prawdopodobne!

PILNE: Od 15 kwietnia diesel będzie kosztował po 9 złotych za litr? Niestety, jest to bardzo prawdopodobne!

Koniec wojny! Rozejm da tańszy diesel, benzynę i LPG

Podaj dalej

Sytuacja na rynku paliw cały czas ulega zmianie i można dostać już od tego potężnego bólu głowy. We wtorek ceny ropy ponownie poszły do góry, a wszystko to przez informacje o planach Unii Europejskiej dot. nowych sankcji na import ropy z Rosji. Jak aktualnie wygląda sytuacja i ile będzie kosztował diesel na stacjach paliw w najbliższym czasie? Niestety, nie mamy dla was dobrych informacji.

PILNE: Od 15 kwietnia diesel będzie kosztował po 9 złotych? Niestety, wiele na to wskazuje!

Od 4 kwietnia nowe ceny za diesel, benzynę i LPG
fot. freepik.com

Z powodu planowanych nowych sankcji ze strony Unii Europejskiej na import rosyjskiej ropy na całym rynku paliwowym pojawiły się duże obawy, co do ograniczenia światowych dostaw paliwa. Sytuacja jest trudna i nie ma co tego ukrywać, a nowe sankcje mogą spowodować podwyższenie ceny paliw na stacjach benzynowych, które i tak aktualnie są na bardzo wysokim poziomie.

W ostatnich dniach doradca Joe Bidena ds. bezpieczeństwa narodowego podkreślił, że nowe sankcje Stanów Zjednoczonych przeciwko Rosji mają zostać ogłoszone jeszcze w tym tygodniu. Ponadto Komisja Europejska ogłosiła, że zamierza wprowadzić wobec Rosji zakaz kupowania rosyjskiego węgla i wchodzenia rosyjskich statków do portów UE. Jak sami zatem widzicie, z tygodnia na tydzień sankcje wobec kraju prowadzonego przez Władimira Putina cały czas rosną.

Nie mamy dobrych informacji dla kierowców diesla…

Tani diesel, benzyna i LPG w Polsce to kwestia godzin
fot. freepik.com – syda_productions

Wiele wskazuje na to, że po sankcjach USA wobec Rosji po raz kolejny pójdą w górę ceny paliwa, a szczególnie diesla. Czy jest zatem możliwe, że już od 15 kwietnia diesel będzie kosztował około 9 złotych za litr? Oczywiście, choć tak naprawdę wszystko zależy od konkretnych sankcji i dokładnego planu działania. Ze słów analityka FXTM Lukmana Otunugi wynika jednak, że Unia Europejska ma skierować nowe sankcje przeciwko rosyjskiemu przemysłowi naftowemu, przez co ceny ropy mogą znacznie pójść do góry. Potwierdza to także szef strategii surowcowej w Saxo Bank – Ole Hansen, który przewiduje, że w drugim kwartale ceny ropy naftowej będą wynosiły około 120 dolarów za baryłkę…

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News