PILNE: Od 15 czerwca wyższe stawki OC dla kierowców! Szykują się ogromne podwyżki cen

PILNE: Od 15 czerwca wyższe stawki OC dla kierowców! Szykują się ogromne podwyżki cen

sprzedawali powypadkowe samochody jako nowe freepik

Podaj dalej

Ubezpieczyciele już niedługo otrzymają pełny dostęp do wszystkich informacji dotyczących mandatów otrzymywanych przez kierowcow. Mało tego, każdy z nich będzie mógł także sprawdzić liczbę punktów karnych zgromadzonych przez nas. Nie jest to dobra informacja dla kierowców. To wszystko spowoduje, że czeka nas prawdziwy wzrost cen ubezpieczenia OC. Nasze portfele tym samym po raz kolejny zostaną wystawione na dużą próbę.

PILNE: Od 1 czerwca ceny ubezpieczenia OC pójdą do góry. Nie mamy dobrych informacji dla kierowców…

kara za jazdę bez oc

„Rzeczpospolita” poinformowała w ostatnich diach, że ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC dla kierowców samochodów osobowych mogą wzrosnąć do góry nawet o kilkaset procent! Mowa tutaj oczywiście o kierowcach, którzy często popełniają wykroczenia drogowe. Tego typu kierowcy z powodu otrzymywania dużej liczby mandatów, muszą liczyć się z tym, że ich kolejne ubezpieczenie OC będzie droższe od dotychczasowego nawet o kilkaset złotych. A to jest duży problem, zwłaszcza w aktualnych, trudnych czasach, w jakich żyjemy.

Ubezpieczyciele od połowy czerwca będą mieli wgląd w „akta kierowców”, przez co będą wiedzieli o mandatach i punktach karnych gromadzonych przez poszczególnych użytkowników samochodów. To spowoduje, że ceny pójdą do góry, a co poniektórzy mogą zacząć czuć się inwigilowani, ponieważ dostęp do ich historii wykroczeń będzie miał kolejny podmiot, co nigdy nie jest niczym przyjemnym.

Ubezpieczenie OC pójdzie do góry, a kierowcy po raz kolejny będą musieli sięgnąć głębiej do portfela

ubezpieczenie OC termin

Trzeba przyznać, że ubezpieczyciele od połowy czerwca będą dysponowali naprawdę dużą władzą. Zobaczymy teraz, w jaki sposób ją wykorzystają. Jedno jest pewne – czekają nas spore zmiany, które uderzą w wielu kierowców. I już teraz można być pewnym, że odzew na ten zabieg będzie naprawdę ogromny – nikt nie lubi być śledzonym, zwłaszcza, jeśli wyniki tego śledztwa będą miały wpływ na nasze i tak okrojone z pieniędzy portfele…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News