PILNE: Od 15 czerwca benzyna będzie kosztowała 8 złotych za litr?! Eksperci nie mają dla nas dobrych informacji!

PILNE: Od 15 czerwca benzyna będzie kosztowała 8 złotych za litr?! Eksperci nie mają dla nas dobrych informacji!

Od poniedziałku tyle będzie kosztować diesel i benzyna w Polsce

Podaj dalej

Analitycy BM Reflex w ostatnim czasie poinformowali, że w nadchodzących dniach ceny benzyny podrożeją ponownie. Jeśli tempo podwyżek się utrzyma, to w połowie czerwca przy dystrybutorach możemy znaleźć ceny oscylujące około 8 złotych za litr benzyny! A to byłaby prawdziwa tragedia dla kieszeni kierowców. Czy ziści się czarny scenariusz? O tym przekonamy się już niebawem!

Od 15 czerwca litr benzyny będzie kosztował po 8 złotych? Niestety, jest taka szansa…

diesel benzyna lpg
fot. freepik.com – rcphotostock

– Ceny benzyny mogą ponownie rosnąć o około 10 -20 groszy na litrze, jednak podwyżki możemy notować także w przypadku pozostałych paliw, ale w nieco mniejszej wysokości – możemy przeczytać w analizie BM Reflex, opublikowanej w ostatnich dniach. Analitycy podkreślili, że od początku trzeciej dekady kwietnia do teraz, ceny benzyny wzrosły o ponad 30 groszy na litrze, a ceny diesla o niemal 45 groszy! A to już jest gruba przesada.

Analityk e-petrol.pl Grzegorz Maziak nie ukrywa, że początek maja przyniósł nam bardzo niepokojący trend. Od razu po majówce na stacjach paliw zaczęły pojawiać sięwyraźne podwyżki, a najbliższe dni, według analityka, mogą przynieść nam kontynuację tego mało optymistycznego trendu. A to mówi o tym, że ceny benzyny nadal będą rosły i musimy się na to przygotować.

Miejmy nadzieję, że w przyszłości ceny nieco przystopują. Inaczej, czekają nas ciężkie czasy…

Od 18 kwietnia nowe ceny paliw - diesel, benzyna, LPG
fot. freepik.com – aapsky

Pozostaje mieć nam nadzieję, że w nadchodzącej przyszłości podwyżki cen nieco przystopują, bo chyba nikt z nas nie wyobraża sobie płacić za paliwo po 8 złotych. Już teraz ceny są mało dla nas korzystne, ale jeśli spełniłby się ten czarny scenariusz, byłoby jeszcze gorzej, zwłaszcza dla naszych portfeli, które i tak mają teraz „przechlapane”.

źródło: BM Reflex + e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News