PILNE: Od 12 września cena węgla poleciała znowu w dół! Świetne informacje dla Polaków!

PILNE: Od 12 września cena węgla poleciała znowu w dół! Świetne informacje dla Polaków!

węgiel

Podaj dalej

W ostatnich godzinach na europejskich rynkach cena węgla nieco spadła, ku uciesze obywateli. Spadają też ceny paliw na stacjach benzynowych, co jest kolejną pozytywną informacją. Ile zapłacimy za tonę węgla i pelletu w poniedziałek 12 września 2022 roku? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Ceny węgla lecą w dół! Polacy mogą świętować!

Na europejskich rynkach cena węgla spadła już po raz czwarty dzień z rzędu. Tym samym w poniedziałek w portach ARA tona węgla wyceniana jest na 314,60 USD, co w przeliczeniu na złotówki daje koszt 1363 zł, co jest spadkiem o 3,4 proc. względem ostatnich notowań. A warto pamiętać, że przed wybuchem wojny na Ukrainie ceny węgla kształtowały się na poziomie 200 dolarów za tonę. Różnica jest zatem i tak widoczna gołym okiem, jeśli chodzi o cenę tego surowca.

Rząd, aby zrekompensować wszystkim obywatelom wzrost cen węgla, wprowadził specjalny dodatek węglowy. Każde gospodarstwo domowe, którego głównym źródłem ogrzewania jest węgiel może wnioskować o dodatek w wysokości 3000 złotych. Możliwość otrzymania takiego dofinansowania jest stricte uzależniona od deklaracji złożonej w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Ceny paliw także poszły nieco w dół

paliwa paliwo benzyna diesel lpg
fot. freepik.com – ali_production

W poniedziałek cena pelletu kształtuje się w przedziale od 2530 do 3664 zł za tonę. Nowy tydzień rozpoczął się też spadkami cen paliw. Według danych autocentrum.pl aktualne średnie ceny paliw wynoszą aktualnie następujące wartości:

  • PB95 – 6,34 zł,
  • PB98 – 7,06 zł,
  • ON – 7,40 zł,
  • ON+ – 7,61 zł,
  • LPG – 3,05 zł.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News