PILNE: Od 11 lipca nowe ceny paliw na stacjach benzynowych w kraju! Kierowcy są w dużym szoku!

PILNE: Od 11 lipca nowe ceny paliw na stacjach benzynowych w kraju! Kierowcy są w dużym szoku!

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Za nami weekend, w związku z czym zaczynamy kolejny tydzień, w którym kierowcy będą z niecierpliwością czekali na nowe ceny paliw, jakie będą czekały na nich przy dystrybutorach. W poniedziałek 11 lipca 2022 roku na wszystkich kierowców, jak co tydzień, czekają delikatne korekty cen na stacjach benzynowych. Czy będą powody do zadowolenia? Ile będzie kosztowała benzyna, diesel i LPG? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule!

Od 11 lipca nowe ceny paliw na stacjach benzynowych w całej Polsce!

paliwo ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik.com – Max4e

Ceny paliw z tygodnia na tydzień idą nieco w dół, co z pewnością jest dobrą informacją dla kierowców. Zastanawiacie się, jakie ceny zobaczycie dzisiaj przy dystrybutorach? Mamy dla was kilka dobrych informacji. Benzyna Pb98 w zależności od konkretnego miejsca w kraju kosztuje od 8,14 do 8,25 zł za litr. Pozytywne informacje dotyczą benzyny Pb95, której litr w zależności od regionu w naszym kraju kosztuje między 7,47 a 7,59 zł, co jest delikatną obniżką względem ostatnich notowań. W dalszym ciągu na stabilnym poziomie klasyfikuje się diesel, którego w Warszawie można zatankować nawet za 7,50 zł za litr, natomiast na Podkarpaciu już za około 7,61 zł.

W dalszym ciągu ponad 3 złote za litr trzeba zapłacić przy tankowaniu autogazu. LPG w zależności od konkretnych stacji paliw kosztuje między 3,28 a 3,37 zł na litrze, co jest umiarkowanie dobrą informacją dla posiadaczy samochodów zasilanych autogazem. Oczywiście, każdy z was liczy na powrót starych czasów, a co za tym idzie do tankowania tego paliwa w cenie nawet nieco ponad 2 złote za litr, ale te czasy prędko nie wrócą i dobrze, byście się na to odpowiednio nastawili.

Morawiecki podkreśla wagę tarczy antyinflacyjnej, jednak ceny paliw mimo tego nie rozpieszczają kierowców

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

Warto pamiętać, że ceny paliw byłyby jeszcze wyższe, gdyby nie przedłużenie tarczy antyinflacyjnej, która będzie obowiązywać minimum do października 2022 roku. Premier Mateusz Morawiecki podkreśla, że gdyby nie ten fakt, ceny paliw aktualnie byłyby o wiele wyższe. – Polski rząd nie siedzi z założonymi rękami, nie chowamy głowy w piasek, tylko robimy wszystko to, co jest w naszej mocy, żeby ceny były niższe, żeby zwalczyć tę inflacyjną hydrę, tę inflacyjna huśtawkę. Dlatego już przed świętami obniżyliśmy akcyzę, obniżyliśmy VAT na wiele nośników, a po sylwestrze – obiecaliśmy, że od 1 lutego obniżymy VAT na paliwo, na benzynę z 23 na 8 proc. I tak jak obiecaliśmy, to zrobiliśmy – mówił szef polskiego rządu.

Trzeba przyznać, że w tym tygodniu ceny paliw poszły nieco w dół. Mimo tego w dalszym ciągu są dalekie od ideału. Jak długo będziemy musieli jeszcze czekać na powrót do normalności? Tego chyba nie wie nikt…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News