PILNE: Od 10 września ceny paliw w Polsce znacznie spadną! Benzyna po 4,60 zł, a diesel za 4,83 zł za litr?!

PILNE: Od 10 września ceny paliw w Polsce znacznie spadną! Benzyna po 4,60 zł, a diesel za 4,83 zł za litr?!

paliwo-stacja-paliw

Podaj dalej

Wreszcie mamy dobre informacje dla polskich kierowców, którzy od dłuższego czasu raz za razem są atakowani coraz to wyższymi cenami paliw, jakie czekają na nich na stacjach benzynowych w całym kraju. Analitycy z BM Reflex donoszą, że na koniec przyszłego tygodnia ceny benzyny i diesla będą znacznie niższe, niż dotychczas. Na jakie obniżki cen możemy liczyć? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Od 10 września ceny paliw w Polsce wreszcie spadną! Ile zapłacimy za benzynę, diesel i LPG?

diesel benzyna paliwo ceny paliw podwyżka zamieszki kradzieże

Aktualnie benzyna Pb95 kosztuje 6,64 zł za litr, bezołowiowa 7,56 zł za litr, natomiast diesel około 7,74 zł za litr. Ceny autogazu wynoszą z kolei około 3,18 zł za litr, o czym poinformowali analiycy BM Reflex.

– Litr diesla kosztuje dzisiaj 2,28 zł więcej niż przed rokiem (+42 proc.). Za litr benzyny i autogazu płacimy więcej o ok. 15 – 16 proc., tj. odpowiednio o 92 i 40 gr na litrze. W sumie w ciągu ostatnich dwóch tygodni diesel na stacjach zdrożał średnio o 64 gr na litrze i w najbliższych dniach dalszych podwyżek nie będzie. Co więcej, pogłębienie spadków cen na rynku hurtowym powinno skutkować obniżkami cen na stacjach i niewykluczone, że na koniec przyszłego tygodnia ceny zarówno benzyn jak i oleju napędowego będą niższe – informują analitycy w swoim najnowszym komunikacie.

Wreszcie dobre informacje dla kierowców

benzyna paliwo stacja

W dalszej fazie swojej wypowiedzi analitycy BM Reflex podkreślili, że w ich opinii w dalszym ciągu rynek jest rozdarty pomiędzy ryzykiem podażowym a recesyjnym.

– Oczekiwania dalszego, agresywniejszego zacieśniania polityki monetarnej przez ECB i Fed rynek odbiera, jako zagrożenie dla utrzymania tempa wzrostu gospodarczego, a co za tym idzie popytu na paliwa. Najbliższe spotkanie OPEC+ zaplanowane jest na 5 września. Konsensus rynkowy zakłada decyzję o utrzymaniu w październiku limitów produkcji na niezmienionym poziomie. OPEC+ może zakomunikować rynkowi swoją gotowość do cięć produkcji w przyszłości – zaznaczyli eksperci.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News