PILNE: Od 10 września ceny paliw spadną o 20 groszy na litrze! Co dalej? [PROGNOZA]

PILNE: Od 10 września ceny paliw spadną o 20 groszy na litrze! Co dalej? [PROGNOZA]

PILNE: Od 10 września ceny paliw spadną o 20 groszy na litrze! Co dalej? [PROGNOZA]

Podaj dalej

Ceny paliw od dłuższego czasu spędzają sen z powiek polskim kierowcom. Wszystko z powodu dynamicznych zmian, jakie czekają na nas przy dystrybutorach podczas wizyty na stacjach benzynowych. Wiele wskazuje na to, że już 10 września będziemy mogli cieszyć się z cen paliw niższych nawet o 20 groszy na litrze. Czego możemy się spodziewać? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Od 10 września ceny paliw pójdą mocno w dół! Kierowcy otwierają szampany

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

– W okresie między 12 i 18 września spodziewamy się obniżenia cen wszystkich typów paliw. Benzyna 98-oktanowa może kosztować 7,19-7,32 zł za litr, a najpopularniejsze paliwo dla aut osobowych, czyli benzyna Pb95, będzie znajdowac się w cenowym przedziale 6,39-6,51 zł/l. Drożejący ostatnio wyraźnie diesel także obniży swoją cenę, a prognozy e-petrol.pl na kolejny tydzień to 7,49-7,62 zł/l. Z tendencji nie wyłamie się także autogaz, który może kosztować 3,09-3,18 zł/l – tłumaczy dr Jakub Bogucki z e-petrol.pl.

A to nie koniec rzecz jasna nowych informacji dla kierowców. Analitycy z BM Reflex poinformowali, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się, że ceny paliw spadną nawet o około 20 groszy na litrze, co jest kolejną pozytywną informacją.

Kierowcy mają powody do zadowolenia

diesel benzyna paliwo ceny paliw podwyżka zamieszki kradzieże

– Mijający tydzień kończy się obniżkami cen paliw. O ile w przypadku benzyn do obniżek już się przyzwyczailiśmy, bo notujemy je sukcesywnie od połowy czerwca, to w przypadku diesla serię obniżek zakłóciły wyraźnie podwyżki w II połowie sierpnia. Mijający tydzień kończy się obniżkami cen paliw. O ile w przypadku benzyn do obniżek już się przyzwyczailiśmy, bo notujemy je sukcesywnie od połowy czerwca, to w przypadku diesla serię obniżek zakłóciły wyraźnie podwyżki w II połowie sierpnia – czytamy w raporcie analityków.

Co sądzicie o tego typu prognozach? Czujecie ulgę, że sytuacja się poprawia? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News