PILNE: Od 10 stycznia ogromne zmiany na stacjach benzynowych! Zupełnie nowe ceny benzyny, diesla i LPG!

PILNE: Od 10 stycznia ogromne zmiany na stacjach benzynowych! Zupełnie nowe ceny benzyny, diesla i LPG!

Niezwykła promocja na stacjach paliw w Polsce

Podaj dalej

Od 10 stycznia na kierowców będą czekały zupełnie nowe ceny na stacjach benzynowych w całym kraju. Zmieni się praktycznie wszystko – mówimy tutaj bowiem o zarówno cenach benzyny, diesla jak i LPG. Z nami dowiesz się, jakich cen możesz spodziewać się na pobliskich stacjach przez cały następny tydzień.

Od 10 stycznia ogromne zmiany na stacjach benzynowych! Czekają nas podwyżki cen paliwa!

paliwo diesel letnie zimowe
fot. pixabay

W dalszym ciągu powyżej 6 złotych za litr będzie kosztowała benzyna Pb98 – za litr jej paliwa trzeba będzie w skali kraju zapłacić średnio nawet 6,09 złotego. Nie lepiej wygląda także sytuacja, jeśli chodzi o benzynę Pb95 – w skali całego kraju średnia cena za litr tego paliwa będzie oscylowała około 5,80 złotego za litr, co jest raczej mało optymistyczną informacją. Niestety, dobrych informacji nie mamy też dla kierowców diesla, którzy za litr swojego paliwa będą musieli płacić około 5,86 złotego za litr.

Kierowcy LPG także nie mają jeszcze przesadnych powodów do optymizmu. Czasy, kiedy LPG kosztowało około 2 złote za litr dawno minęły i póki co nic nie wskazuje na to, aby one wróciły. Aktualnie za litr autogazu trzeba zapłacić około 3,17 złotego za litr, co jest dosyć dużą ceną, jeśli spojrzymy sobie, ile zawsze płaciliśmy za litr tego paliwa. Mimo tego i tak jest lepiej niż było – w grudniu bywało, że LPG kosztowało nawet 3,50 zł za litr.

Z niecierpliwością czekamy na lepsze czasy. A te mogą przyjść szybciej niż wam się wydaje

tanie paliwo diesel benzyna w polsce polska
fot. pixabay

Jak sami zatem widzicie sytuacja na rynku paliw jest stabilna, ale w dalszym ciągu ciężka. Pozostaje mieć nadzieję, że niedługo to wszystko się poprawi. A z tego co mówił dzisiaj premier Mateusz Morawiecki może okazać się, że nowa tarcza antyinflacyjna może znacznie pomóc kierowcom. Z zapowiedzi szefa polskiego rządu wynika bowiem, że cena za paliwo spadnie nawet o 70 groszy na litrze, na co gorąco liczymy w tych trudnych dla nas wszystkich czasach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News