PILNE: Od 10 stycznia nowe ceny paliw w Polsce?! Tyle kosztować będzie benzyna, diesel i LPG! [RAPORT]

PILNE: Od 10 stycznia nowe ceny paliw w Polsce?! Tyle kosztować będzie benzyna, diesel i LPG! [RAPORT]

benzyna diesel ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Obniżka stawki VAT na paliwa przestała obowiązywać od początku tego roku. Stawka wynosi już 23 procent, zamiast 8 proc. Wielu kierowców martwi się, jakie odzwierciedlenie będzie miała ta decyzja na sytuację na rynku paliwowym. Ile płacimy obecnie za benzynę, diesel i LPG oraz jak będą wyglądały ceny w najbliższym czasie? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule.

Od 10 stycznia nowe ceny paliw w Polsce?! Ile kosztuje benzyna, diesel i LPG?

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – LaRufi

Tankowanie autogazu w ostatnim czasie podrożało o 12 groszy, przez co średnia cena za litr tego paliwa wynosi aktualnie około 3,03 zł. Benzyna Pb95 i olej napędowy podrożały z kolei o 4 grosze. Przeciętnie kierowcy za tego typu paliwa płacą aktualnie 6,57 i 7,69 zł. To pokazuje, że skala zmian jest niewielka w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Jeśli chodzi o poszczególne regiony w naszym kraju, to najniższe ceny paliw można złapać w województwie warmińsko-mazurskim. Kierowcy mogą tam złapać najniższe ceny benzyny i diesla, które wynoszą odpowiednio 6,42 i 7,51 zł za litr. LPG z kolei najtańszy jest na Górnym Śląsku – stawka wynosi 2,90 zł za litr.

Gdzie jest najtańsze i najdroższe paliwo w Polsce?

paliwo ceny paliw
fot. freepik

Na przeciwległym biegunie znalazły się takie regiony jak Opolszczyzna, Dolny Śląsk i Lubelszczyzna. Tam benzyna Pb95 najdrożej kosztuje 6,65 zł za litr, diesel 7,79 za litr, natomiast LPG nawet 3,12 zł.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News