PILNE: Od 10 stycznia ceny paliw poszły w dół! Dobre informacje dla kierowców!

PILNE: Od 10 stycznia ceny paliw poszły w dół! Dobre informacje dla kierowców!

paliwo diesel vat

Podaj dalej

Mamy dobre informacje dla kierowców. Z danych przedstawionych przez analityków e-petrol.pl i BM Reflex jednoznacznie wynika, że ceny paliw poszły delikatnie w dół, jeśli spojrzymy na pierwsze notowanie z 2022 roku! A to dopiero początek – od 10 stycznia macie do czynienia bowiem z kolejnymi, delikatnymi obniżkami na stacjach paliw w całej Polsce!

Dobre informacje dla kierowców! Ceny paliw w tym roku nieco spadły, w porównaniu do końcówki roku ubiegłego

tanie paliwo diesel benzyna w polsce polska
fot. pixabay

„Biorąc pod uwagę dynamiczne zmiany z ostatnich tygodni, wynikające ze zmiany poziomów opodatkowania paliwa na krajowym rynku, ostatnie spadki wyglądają skromnie, jednak na rynku międzynarodowym także nie widać mocnych impulsów w dół” – możemy przeczytać w opracowaniu przygotowanym przez ekspertów e-petrol.pl.

Co ciekawe, jeśli chodzi o ceny w rafineriach, to tutaj mamy do czynienia z delikatnymi podwyżkami. Porównując bowiem pierwszy poziom cen z bieżącego roku z ostatnim notowaniem z roku ubiegłego benzyna Pb95 wzrosła w górę o 27 złotych. Olej napędowy też nieco podrożał, jednak są to zmiany na tyle niewysokie, że można powiedzieć, iż nowy rok przyniósł optymistyczne informacje również i na tym rynku.

Kierowcy mają powody do zadowolenia. A to nie koniec obniżek cen benzyny, diesla i LPG

akcyza paliwo prąd alkohol papierosy
fot. pixabay

Teraz od 10 stycznia czekać was będą kolejne, delikatne obniżki cen paliwa. Tak jak was informowaliśmy w piątek w okresie od 10 do 16 stycznia bieżącego roku cena benzyny Pb98 będzie wynosiła około 5,97 – 6,09 zł za litr, natomiast benzyny 95-oktanowej będzie wynosiła w przedziale 5,69 – 5,80 zł za litr tego paliwa. Diesel w nadchodzącym tygodniu będzie kosztował w widełkach 5,74 – 5,86 zł za litr, natomiast LPG również potanieje – za litr gazu zapłacicie bowiem od 3,09 do 3,17 złotego za litr.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News