PILNE: Od 10 sierpnia nowe paliwo na stacjach w Polsce?! To się dzieje na naszych oczach!

PILNE: Od 10 sierpnia nowe paliwo na stacjach w Polsce?! To się dzieje na naszych oczach!

zakaz tankowania ceny paliw paliwo alternatywy rower hulajnoga

Podaj dalej

W ostatnim czasie coraz częściej możemy przeczytać o planach na stworzenie zupełnie nowego paliwa. Kiedy to się stanie? Według niektórych możliwe, że już w sierpniu, inni natomiast uważają, że trzeba będzie na wprowadzenie takiego rozwiązania jeszcze poczekać. Kolejną marką, która zamierza opracować własne paliwo jest Toyota. Jak miałoby to wyglądać? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Od 10 sierpnia nowe paliwo na stacjach w całym kraju?! To się dzieje!

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – rcphotostock

Toyota w ostatnich tygodniach rozpoczęła badania nad stworzeniem alternatywy dla tradycyjnej benzyny. Powstał już nawet specjalny ośrodek w Japonii, gdzie naukowcy opracują biopaliwo nowej generacji, które później ma zostać wdrożone do masowej produkcji. Warto wspomnieć tutaj o zerowej emisji dwutlenku węgla, co ma mieć pozytywny wpływ na nasze środowisko.

Naukowcy podczas swoich badań mieli dotrzeć do obiecujących alternatyw dla ropy w postaci wodoru i paliw syntetycznych, które miałyby być oparte na energiach z odnawialnych źródłem. Jakąś opcją są też biopaliwa, do których produkcji pobierany jest dwutlenek węgla z atmosfery poprzez fotosyntezę. Toyota teraz zamierza stworzyć specjalny system, który ma pozwolić wytwarzać biopaliwa na masową skalę przy niemal zerowej emisji dwutlenku węgla.

Toyota ma ambitne plany. Co z tego ostatecznie wyjdzie? Dowiemy się niebawem

Organizacja jest już na etapie zaawansowanych prac, które mają zostać zakończone fazą testów, której zadaniem będzie identyfikacja problemów, mogących się pojawić w trakcie działań. Naukowcy mają też opracować algorytmy, które umożliwią planowanie produkcji surowców w zależności od danych zapotrzebowań na paliwo. Projekt jest bardzo interesujący i czekamy na jego realizację, podobnie jak na inne projekty związane z alternatywnymi paliwami. A kiedy zobaczymy je na stacjach w Polsce? Trzeba poczekać – ile źródeł, tyle opinii na ten temat.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News