PILNE: Od 10 sierpnia ceny paliw pójdą mocno do góry! Ile będzie kosztować benzyna, diesel i LPG? [RAPORT]

PILNE: Od 10 sierpnia ceny paliw pójdą mocno do góry! Ile będzie kosztować benzyna, diesel i LPG? [RAPORT]

zakaz tankowania ceny paliw paliwo alternatywy rower hulajnoga

Podaj dalej

Ceny paliw w okresie wakacyjnym bardzo się od siebie różnią, w zależności od konkretnego czasu. Kierowcy w najbliższych tygodniach muszą jednak przygotować się na kolejne podwyżki cen benzyny, diesla i LPG. Jak duże one będą i na co dokładnie musicie się przygotować? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie rzecz jasna w naszym artykule!

Od 10 sierpnia ceny paliw w Polsce pójdą mocno do góry. Ile zapłacimy za paliwo?

Polacy dostaną bony na paliwo
fot. freepik.com – Max4e

Od początku wakacji cena benzyny Pb95 zmalała o 61 groszy na każdym zatankowanym litrze. Diesel staniał o 36 groszy, natomiast LPG o 20 groszy, co było z pewnością dobrą informacją dla polskich kierowców. BM Reflex podkreśla, że aktualne średnie ceny benzyny Pb95 w naszym kraju wynoszą 7,34 zł za litr, Pb98 – 8,07 zł za litr, z kolei litr oleju napędowego wyceniany jest na 7,56 złotego. LPG kosztuje aktualnie z kolei 3,34 zł za litr.

Zastanawiacie się zapewne, jak będą kształtowany się ceny paliw po wygaśnięciu tarczy antyinflacyjnej, która w końcu przecież ustąpi. Odpowiedzi na to pytanie udzieliła analityczka BM Reflex – Urszula Cieślak, cytowana przez serwis Interia.

„Powrót podatków będzie oznaczał, że ich udział w cenie paliwa wzrośnie”

– Powrót podatków do poziomu sprzed wprowadzenia tarczy antyinflacyjnej będzie oznaczał, że udział podatków w cenie paliwa wzrośnie, a co za tym idzie nie będzie to zmiana neutralna. Jeśli ceny netto paliw na rynku krajowym pozostałyby na dzisiejszym poziomie, to przywrócenie 23 proc. stawki VAT spowoduje wzrost cen benzyny i oleju napędowego o ok. 1 zł/l i autogazu o około 0,7 zł/l, czyli wzrost cen paliw do poziomu powyżej 8 zł/l – tłumaczy analityczka podczas rozmowy z Interią. Jak sami zatem widzicie – czekają nas trudne czasy, pora się do nich przyzwyczajać…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News