PILNE: Od 10 marca diesel będzie kosztował po 8 złotych za litr?! Niestety, wszystko na to wskazuje! [RAPORT]

PILNE: Od 10 marca diesel będzie kosztował po 8 złotych za litr?! Niestety, wszystko na to wskazuje! [RAPORT]

paliwo cena ceny paliwa diesel benzyna

Podaj dalej

Podwyżki cen paliwa na stacjach benzynowych to temat, który spędza nam sen z powiek. W ostatnim czasie z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę znowu zmagamy się z kolejnymi podwyżkami cen benzyny, diesla i LPG, co rzecz jasna nie jest dla nas, kierowców, pozytywną informacją. Od 10 marca zapowiada się, że będziemy świadkami kolejnych podwyżek na stacjach paliw…

PILNE: Diesel od 10 marca będzie kosztował po 8 złotych za litr? Niestety, wiele na to wskazuje, musicie być na to gotowi!

kierowcy tankowanie paliwo
fot. freepik

Światowy rynek paliw zmaga się ze sporymi zwyżkami, jeśli chodzi o ceny paliwa. Niedawno pożegnaliśmy przecież kwotę 6 złotych za litr paliwa z powodu wprowadzenia tarczy antyinflacyjnej. Teraz niestety szóstka z przodu wróciła, a na dodatek już teraz diesel na niektórych stacjach paliw jest dostępny w cenie 7 złotych za litr. Przypomnijmy, że Ropa Brent została wyceniona 7 marca na 129 dolarów za baryłkę, co świadczy o tym, że ceny paliw są teraz mocno wywindowane.

– Sankcje nałożone na Rosję nie dotykają na razie bezpośrednio sektora naftowego, ale dochodzi do samoograniczenia relacji handlowych z Moskwą i brakuje chętnych na zakup rosyjskiej ropy i produktów naftowych. W sytuacji napiętej sytuacji podażowej na rynku surowca częściowe ograniczenie dostaw z Rosji szybko przełożyło się na wzrost cen, a problem pogłębia jeszcze niepewność dotycząca tego, ile potrwa taki stan i czy nie dojdzie do dalszego zaostrzenia obostrzeń – podkreśla doktor Jakub Bogucki z serwisu e-petrol.pl, cytowany przez Moto Fakty.

Ceny paliw szybko idą do góry. Sytuacja wygląda niezbyt dobrze…

paliwo-nowy-limit-uwaga
fot. freepik

Jak tak dalej pójdzie to za kilka dni, możliwe, że już nawet 10 marca, cena za litr diesla będzie wynosiła około 8 złotych za litr… Szykują się bardzo ciężkie czasy dla kierowców i warto się na to przygotować, bo niestety, ale wojna na Ukrainie odbije się na naszych kieszeniach…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News