PILNE: Od 10 lutego nowe ceny paliw w Polsce! Tyle zapłacimy za benzynę, diesel i LPG [RAPORT]

PILNE: Od 10 lutego nowe ceny paliw w Polsce! Tyle zapłacimy za benzynę, diesel i LPG [RAPORT]

PILNE: Od 10 lutego nowe ceny paliw w Polsce! Tyle zapłacimy za benzynę, diesel i LPG [RAPORT]

Podaj dalej

Ceny paliw od dłuższego czasu spędzają sen z powiek kierowcom. Nic w tym dziwnego, bowiem sytuacja inflacyjna wystarczająco daje nam w kość, a tutaj jednak musimy mierzyć się z kolejnymi problemami. Średnia cena detaliczna benzyny Pb95 wynosiła w ostatnim czasie 6,59 zł za litr, natomiast diesla 7,65 złotego. LPG z kolei aktualnie kształtuje się w kwocie 3,15 zł za litr, a tak przynajmniej wynika z danych udostępnionych przez Polską Organizację Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN) za miesiąc styczeń.

Od 10 lutego nowe ceny paliw w Polsce. Tyle zapłacicie za benzynę, diesel i LPG w naszym kraju

paliwo cena ceny paliwa diesel benzyna
fot. pixabay

Marża detaliczna na benzynę Pb95 wynosiła 0,09 zł za litr, co jest spadkiem o 0,02 zł względem roku ubiegłego. Jeśli chodzi o diesel to marża wzrosła o 0,06 zł, co jest niepokojącym trendem. W przypadku autogazu mamy do czynienia ze znacznym spadkiem, bowiem o aż 0,17 zł na litrze, co jest pozytywną informacją dla polskich kierowców.

Mimo tego w najbliższym czasie możemy spodziewać się wzrostu ceny paliw. Benzyna Pb95 od 10 lutego ma kosztować ponad 6,70 zł za litr. W przypadku benzyny Pb98 w zależności od konkretnej stacji paliw stawki mogą sięgnąć nawet 7,50 zł. W przypadku oleju napędowego średnia cena kształtuje się w okolicach 7,67 zł za litr, czyli takiej, do której mogliśmy się w ostatnim czasie mniej więcej przyzwyczaić. Mimo tego nie są to dla nas optymistyczne wiadomości.

Nowe ceny paliw znowu zaskoczą polskich kierowców? Wszystko na to wskazuje…

Paliwo w Polsce tanieje
fot. freepik.com – irenemiller

Powody do niezadowolenia, i to całkiem spore, mają również kierowcy samochodów z instalacją LPG. Średnia cena autogazu idzie do górę i zmierza w okolice 3,30 zł za litr. A jeszcze niedawno litr oscylował w cenie 3,20 zł. To pokazuje, że skoki cen znowu nas czekają i musimy przygotować się znowu na trudniejsze czasy, jeśli chodzi o stawki, jakie przyjdzie nam płacić za paliwo.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News