PILNE: Od 10 lipca ogromne zmiany na stacjach paliw w Polsce! Ceny paliw znowu pójdą mocno w dół! [RAPORT]

PILNE: Od 10 lipca ogromne zmiany na stacjach paliw w Polsce! Ceny paliw znowu pójdą mocno w dół! [RAPORT]

diesel benzyna paliwo ceny paliw podatki

Podaj dalej

Ceny paliw wreszcie pójdą w dół! Długo czekaliśmy na tego typu informacje, ale w końcu się doczekaliśmy. Eksperci nie mają wątpliwości, że w nadchodzących zmian możemy spodziewać się korzystnej dla nas zmiany, jeśli chodzi o ceny paliw, jakie będziemy mogli spotkać przy dystrybutorach. Na jakie konkretnie obniżki możemy liczyć?

Od 10 lipca nowe ceny paliw na stacjach benzynowych w Polsce. Możemy świętować?!

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

Aalitycy BM Reflex, powołując się na ISBnews, nie mają wątpliwości – sytuacja jest napięta i podwyżki cen paliw mogą powrócić, ale póki co jest jedno – w okolicach 10 lipca możemy spodziewać się obniżek cen paliwa, które dadzą chwilowy oddech kierowcom w tych trudnych dla nich czasach.

– Pierwszy tydzień wakacji, zgodnie z oczekiwaniami, przyniósł spadek cen paliw na stacjach. Ceny benzyny Pb95 spadły średnio o 13 groszy na litrze, benzyny Pb98 o 8 gr/l, oleju napędowego 4 gr/l i autogazu o 3 gr/l. W najbliższym czasie wakacyjne promocje mogą ogłosić inni operatorzy stacji paliw. Wydaje się, że jedynie stacje pozamiejskie, gdzie nie ma w pobliżu stacji Orlenu czy Lotosu, mogą promocji w ogóle nie wprowadzić. Promocje dotąd ogłosili PKN Orlen i Grupa Lotos. Na stacjach obu koncernów można pod pewnymi warunkami zatankować paliwo o 30 lub 40 gr na litrze taniej – tłumaczy Urszula Cieślak z BM Reflex.

Ceny paliw będą mocno się zmieniały. Póki co mamy jednak pewne powody do optymizmu

W dalszej fazie swojej wypowiedzi Urszula Cieślak podkreśliła, że ważnym czynnikiem w obniżeniu ceny paliw są spadki cen ropy i paliw gotowych na rynku europejskim.

– W najbliższych dniach możliwe są dalsze korekty w dół. W dalszym ciągu sytuacja jest napięta i zwyżki cen mogą powrócić. Z drugiej strony nie brakuje opinii, że rosnąca inflacja i spadek siły nabywczej uderzy w dłuższym okresie w popyt na paliwa. Ceny sierpniowej serii kontraktów na ropę naftową Brent po początkowym wzroście w pierwszej połowie tygodnia w rejon 116 dol. za baryłkę, spadły w okolice 108 dol. za baryłkę – uważa ekspertka.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News