PILNE: Od 10 lipca ceny węgla znowu pójdą mocno do góry! Notowania nie napawają optymizmem

PILNE: Od 10 lipca ceny węgla znowu pójdą mocno do góry! Notowania nie napawają optymizmem

węgiel zakaz zielona energia

Podaj dalej

Cena węgla notowana w europejskich portach ARA we wtorek 5 lipca 2022 roku spadła do kwoty 322,45 dolarów za tonę. Mimo wszystko nie są to optymistyczne informacje – z notowań wynika, że w nadchodzących dniach czekają nas kolejne wzrosty cen. Warto jednak podkreślić, że średnie ceny benzyny spadły o kolejne grosze, co jest delikatnym powodem do optymizmu, o czym informuje serwis Wprost.

Ceny węgla znowu idą do góry. To fatalne informacje dla nas wszystkich…

węgiel pixabay
Pixabay

Przypomnijmy, że przed wybuchem wojny w Ukrainie cena węgla w ARA utrzymywała się w okolicach kwoty 200 dolarów za tonę. Surowiec ten cały czas jest coraz droższy, przez co aktualnie za tonę węgla w portach ARA należy zapłacić 322,45 dolara. Jeśli przeliczymy to wszystko na polskie złotówki to mówimy tutaj o kwocie 1456 zł za 1000 kg węgla, co jest kwotą horrendalną. Jak sami zatem widzicie, sytuacja jest trudna, a według prognozy ekspertów – w najbliższych dniach można spodziewać się kolejnych podwyżek, które z pewnością nie ułatwią aktualnej sytuacji.

Ceny paliw w dalszym ciągu także nie są optymistyczne dla kierowców. Średnia cena benzyny Pb95 wynosi bowiem 7,62 zł, a jeśli popatrzymy na kwotę przy dystrybutorach jaką musimy zapłacić za Pb98 to mówimy tutaj już o stawce 8,21 zł za litr tego paliwa. Diesel utrzymuje się na pułapie średniej ceny 7,80 zł, natomiast LPG aktualnie kosztuje około 3,44 zł. Ceny paliw spadły zatem o kilka groszy w porównaniu do ubiegłego tygodnia, jednak w dalszym ciągu nie jest to sytuacja optymistyczna dla naszych portfeli.

Od 10 lipca ceny węgla znowu pójdą do góry. To jakaś masakra

węgiel pixabay
Pixabay

Co sądzicie na temat aktualnych cen węgla? Spodziewaliście się, że ceny tak wzrosną? Czy jesteście może zaskoczeni aktualnym stanem rzeczy na rynku? Dajcie nam znać w komentarzach jak sobie radzicie w tej trudnej sytuacji, w której ceny wszystkich towarów cały czas szybują do góry.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News