PILNE: Od 10 kwietnia ogromne zmiany na stacjach paliw w całym kraju! Zupełnie nowe ceny benzyny, diesla i LPG [RAPORT]

PILNE: Od 10 kwietnia ogromne zmiany na stacjach paliw w całym kraju! Zupełnie nowe ceny benzyny, diesla i LPG [RAPORT]

paliwo-znizka-dla-najbogatszych

Podaj dalej

Kierowcy w całej Polsce co tydzień z niecierpliwością czekają na kolejne raporty dotyczące ceny paliwa w kolejnym tygodniu. Analitycy z serwisu e-petrol.pl standardowo w piątek przedstawili najnowsze stawki za benzynę, diesla i LPG, jakie trzeba będzie zapłacić na stacjach w przyszłym tygodniu. Jesteście ciekawi, jak będzie dokładnie wyglądała sytuacja na rynku paliwowym? Jeśli tak, to zachęcamy do lektury naszego artykułu!

PILNE: Od 10 kwietnia ogromne zmiany na stacjach paliw w całym kraju! Zupełnie nowe ceny paliwa!

diesel benzyna cena paliwa
fot. freepik

Prognozy cen paliw zostały zaprezentowane na dni od 11 do 17 kwietnia 2022 roku. Warto jednak pamiętać, że już w niedzielę 10 kwietnia, możecie spodziewać się nowych cen na poszczególnych stacjach benzynowych. Jak to będzie dokładnie wyglądało? Benzyna Pb98 będzie kosztować pomiędzy 6,69 a 6,83 zł za litr. Zmieni się także stawka za benzynę Pb95, która będzie w przyszłym tygodniu kosztowała około 6,34 zł za litr, co jest delikatną obniżką, w porównaniu z ostatnim zestawieniem.

Mamy także dobre informacje dla kierowców samochodów zasilanych olejem napędowym. Kwota za diesla pójdzie delikatnie w dół, co na pewno odciąży delikatnie wasze kieszenie. Litr diesla będzie kosztował bowiem w przyszłym tygodniu pomiędzy 6,99 a 7,15 zł za litr, w związku z czym na niektórych stacjach za litr tego paliwa zapłacicie mniej niż 7 złotych, co powinno być dla was optymistyczną informacją.

Kierowcy LPG w dalszym ciągu muszą poczekać na lepsze czasy…

paliwo diesel benzyna
fot. pixabay

Niestety, w dalszym ciągu nie mamy dobrych wieści dla kierowców samochodów zasilanych instalacją LPG. Autogaz w dalszym ciągu sporo kosztuje i nie ma szans na to, aby ceny za litr tego paliwa spadły do pułapu poniżej 3 złotych. Aktualnie za autogaz płacimy między 3,60 a 3,72 zł na litrze, co niestety nie jest dla nikogo dobrą informacją. Pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnych tygodniach coś się zmieni i również kierowcy LPG będą mogli nieco taniej tankować swoje paliwo.

źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News