PILNE: Od 10 kwietnia koniec LPG w naszym kraju! Rząd odcina się od Rosji, już nie będzie autogazu na stacjach?!

PILNE: Od 10 kwietnia koniec LPG w naszym kraju! Rząd odcina się od Rosji, już nie będzie autogazu na stacjach?!

Nowa tania alternatywa na drogi diesel, benzynę i LPG

Podaj dalej

Niestety, stało się! Mamy fatalne informacje dla kierowców samochodów z zamontowaną instalacją LPG. Polski rząd na czele z Mateuszem Morawieckim podjął decyzję o całkowitym odcięciu się od Rosji. To skutkuje tym, że od 10 kwietnia na stacjach paliw w całym kraju nie będzie już w sprzedaży autogazu! Co teraz zrobią kierowcy aut tankujących LPG?

PILNE: Od 10 kwietnia w Polsce nie będziecie mogli już zatankować LPG! To definitywny koniec!

paliwo-akcyza-od-razu-kolejki
fot. freepik

Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa już od 24 lutego. Od tego czasu życie straciło tysiące niewinnych osób. Cały świat jest solidarny z Ukrainą i nie inaczej jest z Polską, która w przeszłości w większości czerpała gaz z Rosji. Teraz podjęto decyzję, że kończymy tę współpracę. To oznacza poważne problemy dla kierowców samochodów na autogaz.

Do 10 kwietnia jeszcze wystarczy nieco gazu, ponieważ stacje paliw mają pewne zapasy. Niestety, od 10 kwietnia na stacjach zabraknie już LPG. Jeśli jesteście zatem posiadaczami auta zasilanego na gaz, musicie jak najszybciej pomyśleć o jego sprzedaży. W Polsce na stacjach paliw nie będziecie bowiem w stanie tankować swoich samochodów, jakkolwiek brutalnie to brzmi…

Fatalne wieści dla kierowców autogazu… Tak źle jeszcze nie było!

paliwo-bez-podatku-wraca-do-lask
fot. freepik

Polski rząd stara się jeszcze załatwić jakąś alternatywę, jeśli chodzi o tankowanie autogazu, ale wydaje się, że jest to już przesądzone. Najbliższe dni będą zatem niezwykle trudne dla wszystkich kierowców samochodów na LPG. Nie pozostaje nam nic innego jak wam współczuć… Dajcie znać, jak planujecie sobie poradzić z tą krytyczną sytuacją, na którą na pewno nie byliście przygotowani.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News