PILNE: Od 1 września niższe ceny paliw na stacjach benzynowych! Ceny spadną prawie o 1,5 zł za litr!

PILNE: Od 1 września niższe ceny paliw na stacjach benzynowych! Ceny spadną prawie o 1,5 zł za litr!

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo

Podaj dalej

W tych trudnych dla nas wszystkich czasach każdy szuka oszczędności, ponieważ nasze portfele zostały wystawione na ciężkie próby. Ceny towarów, a w szczególności paliw cały czas idą do góry, a przecież tankować i jeździć trzeba. Co zrobić w takiej sytuacji? Często jesteśmy wówczas zdani na łaskę rządu tudzież innych ugrupowań, które mogą nam jakoś pomóc w obniżeniu cen paliwa. Koncern paliwowy TotalEnergies w ostatnim czasie zapowiedział np. wprowadzenie obniżek cen paliw w okresie od 1 września na wszystkich swoich stacjach paliw. I to zdecydowanie jest inicjatywa godna pochwały!

PILNE: Od 1 września niższe ceny paliw na stacjach benzynowych! Tak tanio jeszcze nie było!

zakaz tankowania ceny paliw paliwo alternatywy rower hulajnoga
fot. freepik.com – shyachlo

Obniżka cen paliw na stacjach TotalEnergies we Francji będzie obowiązywała w okresie od 1 września. Wówczas ceny paliw na tamtejszych stacjach zostaną obniżone o 20 centów na litrze, natomiast od 1 listopada do końca roku obniżki mają wynieść około 10 centów na litrze paliwa. Możliwe, że w początkowym etapie trwania akcji, ceny zostaną opuszczone nawet do 30-35 centów na litrze, a to byłoby już naprawdę niezwykle korzystne rozwiązanie dla tamtejszych kierowców.

Działanie ze strony stacji TotalEnergies jest niejako ich odpowiedzią na apele francuskiego rządu, który w ostatnim czasie wezwał koncern paliwowy do pomocy i wzmożenia wysiłków na rzecz walki całej Francji z inflacją. Jak widać, apel ten podziałał na przedstawicieli stacji, którzy postanowili nieco obniżyć swoje marże, aby ułatwić życie kierowcom w tych trudnych dla nas wszystkich czasach. Z pewnością jest to inicjatywa godna uwagi i godna pochwały, o której warto mówić i pisać.

Obniżki cen paliw powodem do radości dla kierowców. Zawsze to jakaś ulga w kieszeni

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Obniżki, które zostaną wprowadzone przez sieć stacji TotalEnergies będą cały czas rzecz jasna łączyły się z rabatem w wysokości 18 centów na litrze paliwa, który francuski rząd wprowadził w kwietniu 2022 roku, a który ma obowiązywać do końca września bieżącego roku. Po zakończeniu tego okresu francuski rząd będzie stopniowo zmniejszał jego wysokość. Finalnie kierowcy od 1 września mogą zatem liczyć na minimum 38 centów zniżki na każdym litrze paliwa, co powinno pomóc ich portfelom w tych trudnych czasach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News