PILNE: Od 1 stycznia 2023 roku kolejna podwyżka mandatów w Polsce! Rząd już zdecydował!

PILNE: Od 1 stycznia 2023 roku kolejna podwyżka mandatów w Polsce! Rząd już zdecydował!

mandaty kontrola policja

Podaj dalej

W ostatnim czasie polscy kierowcy co jakiś czas są bombardowani mało optymistycznymi informacjami dotyczącymi taryfikatora mandatów w naszym kraju. Wiele wskazuje na to, że od 1 stycznia 2023 roku kierowcy będą musieli zmierzyć się po raz kolejny z zaostrzeniem przepisów. Pojawił się w ostatnim czasie już nawet projekt docelowej uchwały. Co się zmieni? Na co musicie się przygotować? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym artykule.

Od 1 stycznia 2023 roku kolejna podwyżka mandatów w Polsce. Tak drogo jeszcze nie było!

mandat dron monitoring
fot. freepik

Jak mogliście w ostatnim czasie przeczytać w wiadomościach prasowych, projekt rządowy ma zamiar wprowadzić podwyżkę minimalnego wynagrodzenia za pracę, które ma wynosić od 1 stycznia 2023 roku 3383 zł, natomiast od 1 lipca przyszłego roku już 3450 zł. To oznacza, że zmienią się mandaty za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC, które są ściśle powiązane z minimalnym wynagrodzeniem.

Aktualnie w przypadku braku OC w terminie do 3 dni, trzeba zapłacić mandat wynoszący 1200 zł. W przypadku miesięcznego opóźnienia mowa nawet o karze wynoszącej 6020 zł. Od przyszłego roku stawki te ulegną zmianie – oczywiście w górę. Za tego typu przewinienia zapłacimy od stycznia odpowiednio 680 i 6770 zł, natomiast po 1 lipca odpowiednio 690 i 6900 złotych! Mowa tutaj zatem o sporych podwyżkach. A to nie koniec!

Kierowcy jeszcze więcej zapłacą za swoje gapiostwo. Musicie być czujni

benzyna diesel ceny paliw paliwo samochód
fot. pixabay

Wzrost płacy minimalnej będzie miał też swój wydźwięk w karach za nieopłacenie podatku od czynności cywilnoprawnych. Tego typu podatek trzeba rzecz jasna zapłacić przy zakupie auta od osoby prywatnej. Kara będzie mogła wynosić w takich przypadkach nawet 69 tysięcy złotych! Jak sami zatem widzicie, będziecie musieli być czujni, bo wasze gapiostwo tudzież nieprzestrzeganie terminów może was słono kosztować…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News