PILNE: Od 1 stycznia 2023 będzie podwójna waloryzacja! Ile wyniosą wypłaty od ZUS? Duże podwyżki!

PILNE: Od 1 stycznia 2023 będzie podwójna waloryzacja! Ile wyniosą wypłaty od ZUS? Duże podwyżki!

gotówka rachunek płatność płatności karta

Podaj dalej

Od 1 stycznia 2023 roku kwoty poszczególnych świadczeń pójdą stosunkowo do góry. Niektóre z nich są powiązane z minimalnym wynagrodzeniem i wzrastają razem z podniesieniem najniższej pensji. Czy tym samym można oczekiwać podwójnej waloryzacji w niektórych świadczeniach? Jeśli tak, to w jakich? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie oczywiście w naszym artykule, gdzie zamieścimy wszelkie szczegóły w tym aspekcie.

Od 1 stycznia 2023 roku podwójna waloryzacja świadczeń? Znamy już odpowiedź na to pytanie, które nurtuje Polaków

pieniadze doplaty freepik
Freepik

Mowa tutaj o świadczeniu pielęgnacyjnym, które podlega waloryzacji każdego roku. Wypłacana co miesiąc kwota jest bowiem powiązana z minimalnym wynagrodzeniem. O świadczenie pielęgnacyjne może ubiegać się każda osoba, która sprawuje opiekę nad osobą niepełnosprawną. Istotne jest jednak, że owa niepełnosprawność musiała powstać przed 18. rokiem życia i nie później niż do 25. roku życia. Świadczenie może być wypłacane rodzicom, opiekunowi tudzież osobie będącej rodziną zastępczą. Świadczenie pielęgnacyjne jest wypłacane osobom, które rezygnują z pracy zarobkowej na rzecz opieki nad osobą z niepełnosprawnością.

Z najnowszych informacji opublikowanych przez serwis infor.pl jednoznacznie wynika, że w 2023 roku czeka nas podwójna podwyżka minimalnego wynagrodzenia. Czy to znaczy, że waloryzacja będzie dwukrotnie wyższa? Niestety, kwota zostanie podniesiona jednorazowo. Najniższe wynagrodzenie od 1 stycznia wzrośnie z 3010 zł do 3490 zł, co oznacza, że świadczenie wzrośnie z 2119 zł do 2457 zł. Tym samym nie ma tutaj szans na podwójną podwyżkę świadczenia, na którą z pewnością wielu z was liczyło.

Od nowego roku nowe stawki świadczeń. Jesteście zadowoleni z wysokości podwyżek?

oszczędzanie prąd węgiel paliwo gaz jak oszczędzać pieniądze
fot. pixabay

Mimo tego trzeba podkreślić, że podwyżka świadczenia o niemal 350 złotych i tak jest pozytywną informacją w tych trudnych czasach, w jakich aktualnie żyjemy. Już od 1 stycznia przyszłego roku seniorzy i wszystkie osoby otrzymujące różne świadczenia będą mogli cieszyć się z wyższych wypłat swoich emerytur, renty czy świadczeń z uwagi na waloryzację.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News