PILNE: Od 1 stycznia 2022 roku kierowcy zawodowi stracą prawo jazdy! Tobie też to grozi!

PILNE: Od 1 stycznia 2022 roku kierowcy zawodowi stracą prawo jazdy! Tobie też to grozi!

kierowca-zawodowy-spedza-bardzo-duzo-czasu-w-pozycji-siedzacej

Podaj dalej

Od 1 stycznia 2022 roku nastąpiła ogromna zmiana dla wszystkich kierowców zawodowych. Od teraz przepisy dotyczące tej grupy kierowców zostaną mocno zaostrzone, a to oznacza spore konsekwencje dla osób, które nie będą przestrzegały przepisów. Kierowcy zawodowi za manipulacje oraz fałszowanie danych z tachografu będą mogli stracić prawo jazdy! Nie ma tutaj żadnych żartów, tak to wygląda naprawdę!

Od 1 stycznia 2022 roku totalna zmiana w przepisach! Kierowcy zawodowi będą tracili prawa jazdy!

wypadek prawo jazdy potrącenie pasy na pasach
fot. pixabay

Od nowego roku nie tylko kierowcy samochodów osobowych, ale i też kierowcy zawodowi będą musieli bardzo uważać. Wprowadzono bowiem zupełnie znowelizowane przepisy, na mocy których kierowcy zawodowi nie będą mogli już manipulować przy czasie wykonywanej przez nich pracy. A w przypadku wykrycia takiego procederu grozi im utrata prawa jazdy nawet na okres trzech miesięcy. Wszystko z powodu znowelizowanej ustawy 2 grudnia, która weszła w życie od 1 dnia nowego roku.

Oprócz tego kierowcy zawodowi mogą stracić uprawnienia, jeśli nie będą rejestrowali za pomocą tachografu na swoich wykresówkach lub karcie kierowcy wszelkich wskazań dotyczących swojej aktywności lub przebytej drogi. Trzeba zatem przyznać, że nowe przepisy są mocno surowe w tym aspekcie, dlatego też niezwykle istotne jest, aby każdy z was dokładnie się z nimi zapoznał, aby później nie było niepotrzebnego zdziwienia.

Ofiary nowego systemu już są. Miejcie się na baczności, jeśli nie chcecie stracić prawka!

prawo jazdy egzamin

Ponadto kierowcy zawodowi mogą stracić swoje prawo jazdy w przypadku, gdy podczas inspekcji drogowej zostanie stwierdzone, że nie używają oni swojej karty kierowcy lub gdy służby znajdą niedozwolone urządzenia w środku pojazdu. Można powiedzieć, że na pierwsze ofiary nowego systemu nie trzeba było długo czekać – w Łomży ostatnio zatrzymano kierowcę litewskiego autotransportera, który manipulował przy urządzeniu rejestrującym czas pracy kierowcy. Jak sami zatem widzicie, nie ma żartów!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News