PILNE: Od 1 stycznia 2022 roku duże zmiany, jeśli chodzi o polisę OC. Zmieni się praktycznie wszystko!

PILNE: Od 1 stycznia 2022 roku duże zmiany, jeśli chodzi o polisę OC. Zmieni się praktycznie wszystko!

PILNE: Od 1 stycznia 2022 roku duże zmiany, jeśli chodzi o polisę OC. Zmieni się praktycznie wszystko!

Podaj dalej

W najbliższym czasie kierowców czekają spore zmiany praktycznie na wszystkich płaszczyznach. Mowa tutaj zarówno o wyższych mandatach, nowych cenach za paliwo czy też o nowych stawkach za ubezpieczenie OC. Zmieni się praktycznie wszystko, dlatego też dobrze, abyście byli świadomi nadchodzących zmian i tego, co się zmieni w nadchodzących tygodniach. W tym artykule dowiecie się wszystkiego na temat nowych stawek za ubezpieczenie OC.

Od 1 stycznia 2022 roku zupełnie nowe stawki, jeśli chodzi o ubezpieczenia OC. Zmieni się praktycznie wszystko!

ubezpiecznie oc polisa

Od 1 stycznia 2022 roku uzależnienie wysokości obowiązkowego ubezpieczenia OC będzie stricte uzależnione od liczby punktów karnych zgromadzonych na koncie każdego kierowcy. Na temat zmian w przepisach w rozmowie z serwisem Moto Fakty wypowiedział się członek zarządu Beesafe, Damian Andruszkiewicz, który postanowił przedstawić swój punkt widzenia na temat wprowadzonych przez rząd zmian, które wejdą w życie wraz z nowym rokiem.

– Możliwość uzależnienia ceny OC od punktów karnych postulowana była przez branżę od wielu lat. Z punktu widzenia ubezpieczyciela istotne jest, jak szczegółowe dane dotyczące kierowców zostaną udostępnione. Wydaje się bowiem, że sama informacja o liczbie punktów nie jest wystarczająca do oceny, czy dany kierowca generuje ryzyko wypadku, bo przyznawane są one również za złe parkowanie czy inne drobne wydarzenia, które nie wpływają na bezpieczeństwo na drodze – uważa Andruszkiewicz.

Co sądzicie o nowych przepisach? Jesteście ich przeciwnikami, czy też uważacie, że są w porządku? Koniecznie dajcie nam znać!

oc polisa ubezpiecznie

Nowe przepisy mają przełożyć się na większe bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, dlatego też taka decyzja ze strony rządu wydaje się być całkowicie zrozumiała. Zobaczymy, jak Polacy się na nią zaopatrzą, jednak jedno jest pewne – wielu z nich na pewno będzie miało spory problem z szybkim przystosowaniem się do nowych zasad. Mimo wszystko wydaje się jednak, że te zostały wprowadzone w sposób na tyle zrozumiały, że nie powinny stanowić zbyt dużych kontrowersji wśród kierowców.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News