PILNE: Od 1 sierpnia nowe ceny paliw w całej Polsce. Tyle będzie kosztować benzyna, diesel i LPG! [RAPORT]

PILNE: Od 1 sierpnia nowe ceny paliw w całej Polsce. Tyle będzie kosztować benzyna, diesel i LPG! [RAPORT]

paliwa paliwo benzyna diesel

Podaj dalej

Od 1 sierpnia kierowcy mogą spodziewać się zupełnie nowych cen na stacjach benzynowych. Ceny benzyny, diesla i LPG mogą się bardzo mocno zmienić, w związku z czym warto, byście o tym wiedzieli. Potwierdza to ekspertka BM Reflex Urszula Cieślak, która była wtorkowym gościem Bogdana Zalewskiego z RMF FM w rozmowie „7 pytań o 7:07”. Jaka jest aktualna sytuacja na rynku paliwowym i co nas czeka w nadchodzących tygodniach? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Od 1 sierpnia nowe ceny paliw w Polsce! Ile będzie kosztować benzyna, diesel i LPG?

zakaz tankowania ceny paliw paliwo alternatywy rower hulajnoga
fot. freepik

– Szósty pakiet sankcji, który zakaże importu ropy z Rosji do Polski i innych krajów Europy będzie obowiązywał od końca roku, więc zacieśnienie sytuacji podażowej, jeśli chodzi o dostawy surowca, jest dopiero przed nami. Jeśli będzie głęboka recesja, to informacje dla kierowców będą pozytywne, ponieważ recesja spowoduje z całą pewnością ograniczenie popytu na surowiec, na paliwa i w związku z tym będziemy mieć do czynienia ze spadkiem konsumpcji, który przełoży się na spadek cen – wyjaśnia ekspertka BM Reflex.

W dalszej fazie swojej wypowiedzi Urszula Cieślak podkreśliła, że aktualna średnia cena benzyny w naszym kraju wynosi około 7,20 zł, zatem znacznie mniej, niż 9 czerwca, kiedy to odnotowano najwyższą cenę za Pb95 – 7,97 zł za litr.

– Dobra informacja jest taka, że ten tydzień, druga połowa tego tygodnia, powinna przynieść nam dalszą korektę cen, ponieważ ceny w hurcie jeszcze spadają. Jeśli chodzi o ceny benzyny, na których widzimy największy ruch w dół dzisiaj, które są one ważne dla kierowców indywidualnych, to mają one mniejsze znaczenie dla transportu. Tutaj ważny jest olej napędowy, który – co prawda – też tanieje, ale tempo spadku cen (benzyny – red.) jest znacznie wyraźniejsze – mówi Cieślak, cytowana przez RM FM.

Jakie są prognozy paliwowe dla kierowców z Polski?

paliwa paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com – josemiguelsangar

Jakie są zatem najbliższe prognozy dla polskich kierowców? – Będziemy pewnie obserwować sytuację, że ta dysproporcja między cenami będzie się zmieniała, ale na korzyść benzyny, która może tanieć. Olej napędowy – niekoniecznie. Jesień może być jeszcze gorsza, bo olej napędowy to paliwo, które swoimi właściwościami przypomina olej opałowy – podkreśla Urszula Cieślak, która przyznaje, że przed kierowcami samochodów typu diesel, zbliża się ciężki czas…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News