PILNE: Od 1 marca nowy system kontroli pojazdów! Kierowcy mogą mieć poważne kłopoty

PILNE: Od 1 marca nowy system kontroli pojazdów! Kierowcy mogą mieć poważne kłopoty

mandat rower zima

Podaj dalej

Od 1 marca ruszy elektroniczny system kontroli pojazdów, który zrewolucjonizuje życie polskich kierowców. Zmiany mają być bardzo duże, dlatego też kierowcy muszą przygotować się na to, aby ze wszystkimi nowinkami być na bieżąco. Co dokładnie się zmieni? Na co trzeba uważać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie oczywiście w naszym artykule!

Od 1 marca nowy system kontroli pojazdów! Czeka nas prawdziwa rewolucja

Już niedługo ruszy elektroniczny system kontroli pojazdów, które wjeżdżają bez zezwolenia na Stare Miasto w Lublinie. Mają być specjalne kamery, które zweryfikują tablice rejestracyjne w dwóch punktach. W 2022 roku tamtejsi strażnicy nałożyli niemal 400 mandatów na około 54 tysiące złotych za brak wymaganego zezwolenia.

„Poprzez odpowiednią aplikację system będzie analizował, które pojazdy mają uprawnienia, a które ich nie posiadają (…) To jest oprzyrządowanie techniczne, które umożliwia skuteczniejszą i bardziej sprawną kontrolę ruchu na Starym Mieście” – wyjaśnił zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju Artur Szymczyk, zapowiadając, że system ruszy od marca br, cytowany przez serwis Moto Fakty.

Mandaty czekają na kierowców, którzy nie mogą bez zezwolenia wjeżdżać na Stare Miasto

Komendant Straży Miejskiej w Lublinie poinformował, że w ubiegłym roku nałożono niemal 400 mandatów na kwotę 54 tys. zł za wjazd na Stare Miasto bez zezwolenia.

„Plus jeszcze 250 osób, które chciały wjechać, ale jak zobaczyły strażników przy wjeździe, to zawróciły – to też byli potencjalni sprawcy wykroczeń. System umożliwia nam bezpośredni podgląd na kamery, z przekazaniem sygnału, że wjechał kierowca, który nie jest na liście osób uprawnionych” – tłumaczy komendant Jacek Kucharczyk.

Koszt instalacji wyniósł około 100 tysięcy złotych, a środki pieniężne na ten cel pochodzą ze środków Rady Dzielnicy Stare Miasto. Kierowcy muszą teraz uważać, wjeżdżając tam bez zezwolenia, bo może to się dla nich kiepsko skończyć…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News