PILNE: Od 1 marca nowy obowiązkowy wydatek dla kierowców. Nie możecie o tym zapomnieć!

PILNE: Od 1 marca nowy obowiązkowy wydatek dla kierowców. Nie możecie o tym zapomnieć!

mandat policja policjant kontrola odległość prędkość

Podaj dalej

W bieżącym roku polscy kierowcy muszą nastawić się na kolejne wydatki, które sprawią nieco spustoszenia w ich kieszeniach. Jak to co roku, w życie weszły bowiem nowe obowiązki dla kierowców, przez co trzeba będzie przygotować się na dodatkowe opłaty, które będą miały miejsce od 1 marca bieżącego roku. O co dokładnie chodzi? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Polscy kierowcy muszą przygotować się na nowy wydatek. Od 1 marca zapłacicie dodatkową kasę

samochód mandat strefa czystego transportu

Od 1 marca 2023 roku każdy z kierowców będzie musiał kupić specjalną naklejkę do Stref Czystego Transportu. Osoby, które tego nie zrobią będą musiały zapłacić mandat w wysokości nawet 500 złotych, co wszystkich zainteresowanych powinno skłonić do tego, by ten obowiązek jednak spełnić. Brak naklejki uniemożliwi także kierowcom nieposiadającym nalepki wjazd do miast z wyznaczonymi strefami.

Kto dokładnie musi wyposażyć się w naklejkę w naszym kraju? Z informacji przedstawionych przez ministerstwo klimatu i środowiska jednoznacznie wynika, że obowiązek ten dotyczy przede wszystkim kierowców, którzy nie posiadają zielonych tablic rejestracyjnych. Naklejka ma kształt ośmiokąta i jest koloru zielonego. Przykładowo będą musieli je mieć kierowcy w Krakowie, bowiem to właśnie w tymże mieście już niedługo ma zostać wprowadzona pierwsza w całym kraju Strefa Czystego Transportu.

Kierowcy, którzy o tym zapomną, zapłacą wysoki mandat

strefa czystego transportu mandat

Naklejka ma znajdować się w lewym dolnym rogu przedniej szyby. Można się w nią zaopatrzyć u wójtów, burmistrzów lub prezydentów danych miast. Jej koszt wynosi 5 złotych. Jak sami zatem widzicie warto się nieco pofatygować, złożyć wniosek o jej wydanie i zapłacić 5 złotych, niż później nie móc wjechać do danej strefy oraz zapłacić 500 złotych kary za brak obowiązkowej nalepki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News