PILNE: Od 1 marca nowe świadczenie dla Polaków! Prezydent podpisał ustawę, kto dostanie dodatkowe pieniądze?

PILNE: Od 1 marca nowe świadczenie dla Polaków! Prezydent podpisał ustawę, kto dostanie dodatkowe pieniądze?

dodatek świadczenie małżeństwa małżeństwo staż pieniądze

Podaj dalej

W ostatnim czasie coraz częściej możemy czytać o nowych świadczeniach, które są wprowadzane w naszym kraju. W związku z tym możemy liczyć na dodatkowe pieniądze, które mają za zadanie nieco ułatwić nam życie w trudnych czasach, w jakich aktualnie funkcjonujemy. Prezydent Andrzej Duda w ostatnim czasie podpisał nawet ustawę, która wprowadzi nowy dodatek. O co dokładnie chodzi i do kogo trafią dodatkowe pieniądze? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule.

Nowe świadczenie dla Polaków już od 1 marca! Prezydent podpisał ustawę, czekamy na pieniądze

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek ustawę, na mocy której wprowadzony zostanie nowy dodatek antyemerytalny dla funkcjonariuszy i żołnierzy po 15 latach służby. Głównym celem świadczenia jest zwiększenie uposażeń funkcjonariuszy i żołnierzy, którzy mają na swoim koncie 15-letni staż służby. Świadczeniem za długoletnią służbę będzie wynosiło 5 procent należnego uposażenia zasadniczego zwiększane o kwotę 1% należnego uposażenia zasadniczego za każdy kolejny rozpoczęty rok służby po przekroczeniu 15 lat pracy.

Świadczenie nie będzie w swoim zamierzeniu stanowiło składnika uposażenia lub dodatku do uposażenia. Dlatego też nie będzie to traktowane w ramach podstawy wymiaru emerytury lub renty inwalidzkiej. Warunkiem wliczenia świadczenia do podstawy wymiaru emerytury będzie osiągnięcie przez danego funkcjonariusza 32 lat wysługi emerytalnej.

Komu będzie przysługiwał nowy dodatek? Trzeba spełnić określone warunki

dodatek dom paliwa pieniądze
Pixabay

Komu będzie przysługiwał nowy dodatek? Przede wszystkim żołnierzom zawodowym, funkcjonariuszom Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Ochrony Państwa, Straży Marszałkowskiej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego – czytamy w informacji zamieszczonej przez PAP.

Świadczenie obejmie także ABW i AW, SKW i SWW oraz CBA, ale także KAS i Straż Marszałkowską. Jego kwota to 1,5 tys. zł brutto miesięcznie po 25 latach i 2,5 tys. zł brutto miesięcznie po 28 latach i sześciu miesiącach. Świadczenie ma wejść w życie od 1 marca 2023 roku, także już całkiem niedługo!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News