PILNE: Od 1 marca nowe paliwo na stacjach benzynowych w całym kraju! Zmieni się wszystko - benzyna, diesel i LPG!

PILNE: Od 1 marca nowe paliwo na stacjach benzynowych w całym kraju! Zmieni się wszystko - benzyna, diesel i LPG!

diesel benzyna lpg ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Od 1 marca na stacjach benzynowych w całym kraju zajdą ogromne zmiany! Pojawi się bowiem zupełnie nowe paliwo i mowa tutaj zarówno o benzynie, dieslu i LPG. Na czym będą polegały nowe zmiany, które pojawią się na stacjach benzynowych w całym kraju? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

PILNE: Od 1 marca ogromne zmiany na stacjach benzynowych w całym kraju! Zmieni się praktycznie wszystko!

paliwo diesel benzyna kończy się brak paliwa czesi słowacy niemcy
fot. pixabay

Aktualnie na stacjach oferowane jest zimowe paliwo. Czym ono różni się od letniego czy przejściowego? Mianowicie tym, że w okresie zimowym olej napędowy ma granicę – 20 st. C, natomiast przy paliwie przejściowym temperatura wynosi już -10 stopni Celsjusza. Przy paliwie letnim z kolei temperatura oleju napędowego nie może być wyższa niż 0 st. Celsjusza.

Zmiana na stacjach głównie dotyczy kierowców samochodów z silnikiem wysokoprężnym, ponieważ olej napędowy w zależności od pory roku ma inne wartości na stacjach benzynowych. W okresie przejściowym zmienia się też skład benzyny, której przedział prężności par wynosi wówczas od 40 do 90 kPa. W przypadku benzyny zimowej wartość ta wynosi 60-90 kPa, a w przypadku benzyny letniej 45-60 kPa. Im parametr wyższy, tym paliwo bardziej lotne.

W jakich terminach na stacjach są określone paliwa? Od 1 marca wchodzi okres przejściowy!

paliwo stacja paliw

W jakich terminach na stacjach benzynowych w naszym kraju obowiązują określone paliwa? Jeśli chodzi o okres letni to paliwo letnie oferowane jest w dniach od 1 maja do 30 września. Okres przejściowy ma miejsce od 1 marca do 30 kwietnia oraz od 1 do 30 października, natomiast okres zimowy obowiązuje od 1 listopada do końca lutego. Od 1 marca na stacjach pojawi się zatem paliwo przejściowe i warto byście o tym pamiętali.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News