PILNE: Od 1 maja zupełnie nowe dowody rejestracyjne! Kto z was będzie musiał wymienić swój dokument?

PILNE: Od 1 maja zupełnie nowe dowody rejestracyjne! Kto z was będzie musiał wymienić swój dokument?

Podaj dalej

Już od maja kierowcy będą mogli korzystać z zupełnie nowych dowodów rejestracyjnych. Zastanawiacie się, kto z was będzie musiał teraz wymienić dokument na nowy? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule, gdzie znajdziecie wszelkie niezbędne informacje na ten temat.

PILNE: Od 1 maja zupełnie nowe dowody rejestracyjne. Każdy z was będzie musiał wymienić dokument na nowy?

Dowód rejestracyjny

Od lipca 2019 roku obowiązuje ustawa, która reguluje wymagania dotyczące zabezpieczeń dokumentów publicznych. Na jej mocy wprowadzono przepisy, które zakładają zupełnie nowe dowody rejestracyjne dla kierowców od maja 2022 roku. Zastanawiacie się jak będą wyglądały nowe dowody rejestracyjne, w porównaniu do tych starszych? Trzeba przyznać, że praktycznie tak samo, jak te obecne. Poniżej przedstawiamy wszelkie zmiany, jakie pojawią się w dokumentach.

Nowe dokumenty będą przede wszystkim wykonane z papieru półsyntetycznego zabezpieczonego chemicznie z dwutonowym znakiem wodnym. Ponadto dokument będzie zawierał tło giloszowe z drukiem irysowym oraz nadruki aktywne w świetle ultrafioletowym. Dodatkowo, pojawi się też numeracja wykonywana w technice typografii. To tyle ze strony technicznej. A jak to wygląda, jeśli chodzi o wymianę dokumentów dla poszczególnych kierowców? Kto będzie musiał udać się do urzędu po nowy dokument?

Kto będzie musiał skorzystać z nowych dowodów rejestracyjnych? Uspokajamy kierowców

dowod_rejestracyjny

Nowe dokumenty będą dostępne od 1 maja 2022 roku. Odbiorą je ci kierowcy, którzy wówczas będą wyrabiali nowe dokumenty. Jeśli masz stary dowód rejestracyjny, to nie musisz wymieniać go na zupełnie nowy. Wszystkie dowody rejestracyjne, które zostały wydane w przeszłości są w dalszym ciągu ważne. Dopiero przy wyrabianiu nowego rodzaju dokumentów, otrzymacie zupełnie nowe dowody rejestracyjne. Jest to zatem jasny i klarowny przepis dla wszystkich kierowców, którzy nie muszą teraz obawiać się o nadmiary papierologi do wykonania. Co sądzicie w ogóle o tej zmianie? Uważacie, że była konieczna, czy też, w waszej opinii, są aktualnie ważniejsze rzeczy do poprawy, jeśli chodzi o dokumenty samochodowe? Dajcie nam znać w komentarzach, co o tym wszystkim myślicie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News