PILNE: Od 1 lutego zabraknie paliwa na stacjach w Polsce?! Niepokojące prognozy!

PILNE: Od 1 lutego zabraknie paliwa na stacjach w Polsce?! Niepokojące prognozy!

benzyna diesel paliwo ceny paliw ropa naftowa

Podaj dalej

Sytuacja na rynku paliwowym nie rozpieszcza kierowców od dłuższego czasu. Z informacji przedstawionych przez analityków jednoznacznie wynika, że w pierwszych miesiącach 2023 roku dla rynku paliwowego duże znaczenie nie będą miały notowania ropy, a dostępność paliw na stacjach benzynowych. Pamiętajmy bowiem, że od 5 lutego w życie wejdą unijne sankcje na rosyjskie paliwa.

Od 1 lutego zabraknie paliwa na stacjach benzynowych. Prognozy są szokujące!

Jeszcze do niedawna Unia Europejska importowała z Rosji 40 proc. zużywanego diesla. Teraz będzie trudno to wszystko zastąpić, co może sprawić niedobory różnych paliw na stacjach benzynowych.

„Problem ze zdobyciem diesla będzie znacznie większy niż ze zdobyciem ropy, zwłaszcza, że oleju napędowego szuka nie tylko Polska, ale i cała UE. Raczej nie będzie tak, że diesla zabraknie, ale na pewno będzie droższy. Rozstrzygnie się to, jak będziemy już wiedzieć, kto i skąd będzie importował” – podkreśla Jakub Bogucki z e-petrol.pl podczas rozmowy z Super Expressem.

Bogucki w dalszej fazie swojej wypowiedzi zauważył, że w ostatnich miesiącach mocno oderwały się ceny paliw gotowych od notowań ropy, co jest niepokojącym trendem. „Nigdy nie było tak, że paliwa gotowe idealnie powtarzały trend, wyznaczany przez surowiec, czyli ropę. Ale w ostatnich miesiąca jedno od drugiego znacząco się oddaliło. Nie są to zachowania zupełnie niezależne, ale wiele czynników, które zadziałały na ropę, nie zadziałały zupełnie na paliwa gotowe” – uważa ekspert.

Co sądzicie o sytuacji paliwowej? Jesteście zaniepokojeni?

paliwo letnie zimowe stacje paliw stacja
fot. pixabay

A wy, co sądzicie o sytuacji, jaka czeka nas na rynku paliwowym od lutego? Już teraz czujecie obawę na temat tego, co nadejdzie czy jeszcze jesteście względnie spokojni? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News