PILNE: Od 1 listopada benzyna znowu podrożeje! OPEC podjęło ważną decyzję

PILNE: Od 1 listopada benzyna znowu podrożeje! OPEC podjęło ważną decyzję

PILNE: Od 1 listopada benzyna znowu podrożeje! OPEC podjęło ważną decyzję

Podaj dalej

Grupa OPEC+ uzgodniła zmniejszenie wydobycia ropy o 2 mln baryłek dziennie, o czym informowaliśmy Was na naszych łamach. Jest to tym samym najgłębsze cięcie produkcji ropy od czasu pandemii koronawirusa. A to będzie miało ogromny wpływ na ceny paliw, jakie będziemy widzieć na stacjach benzynowych.

Od 1 listopada benzyna znowu podrożeje. Fatalne wieści dla kierowców…

Agencja Reutera potwierdziła, że OPEC+ zamierza ograniczyć produkcję od listopada. To sprawi, że ceny surowca, które spadły ze względu na globalną recesję spadną do poziomu sprzed kilku miesięcy. A to oznacza fatalne wieści dla kierowców. Jeśli dojdzie do tak dużego obniżenia produkcji ropy, to będziemy świadkami kolejnego szoku dla światowej gospodarki.

Decyzja OPEC+ może spotkać się w najbliższym czasie z reakcją ze strony Stanów Zjednoczonych, które są jednym z największych producentów ropy na świecie. Amerykanie w takiej sytuacji mogą zdecydować się na uruchomienie swojej rezerwy.

Kierowcy muszą się nastawić na trudne czasy

paliwo ropa naftowa cena kursy walut dolar euro złoty
fot. freepik

– Strona popytu na ropę jest w tej chwili wyraźnym problemem. Sytuacja gospodarcza na świecie „znacznie się zmieniła” i wpływa negatywnie na popyt na paliwa – mówi Russel Hardy, dyrektor generalny największej niezależnej firmy handlującej ropą na świecie – Vitol Group, podczas Energy Intelligence Forum w Londynie, cytowany przez money.pl.

Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie kierowcy na całym świecie ponownie będą zmagali się z wysokimi cenami paliw. A te mogą już pojawić się przy dystrybutorach na początku listopada. Pozostaje mieć nadzieję, że cała sytuacja jeszcze się „jakoś” wyklaruje…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News