PILNE: Od 1 lipca zupełnie nowe ceny benzyny, diesla i LPG! "To fatalne informacje" [RAPORT]

PILNE: Od 1 lipca zupełnie nowe ceny benzyny, diesla i LPG! "To fatalne informacje" [RAPORT]

benzyna diesel ceny paliw paliwo podatki vat akcyza

Podaj dalej

Od dłuższego czasu kierowcy w naszym kraju mają spore obawy co do tego, czy ceny paliw nie wzrosną powyżej poziomu 8 złotych za litr. Niestety, sytuacja na rynku z dnia na dzień jest nieco gorsza, przez co każdy z nas z niecierpliwością czeka na kolejne wieści od ekspertów w sprawie prognozowanych cen paliwa. Jak sytuacja będzie wyglądała od 1 lipca 2022 roku? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Od 1 lipca zupełnie nowe ceny benzyny, diesla i LPG! To fatalne informacje dla kierowców…

benzyna ceny paliw paliwo diesel
fot. freepik.com – feepikcontributorthailand

Informowaliśmy już was dzisiaj o prognozowanych cenach paliw na przyszły tydzień, jakie przedstawił serwis e-petrol.pl. Teraz pora na wieści od BM Reflex, a konkretnie od Urszuli Cieślak, która nie ma dobrych informacji dla kierowców, jeśli chodzi o prognozowane ceny paliw w nadchodzącym czasie, jak i podczas okresu wakacyjnego.

– Paliwo jest tańsze przez obniżony podatek VAT, ale to nie oznacza, że za nasze przeciętne wynagrodzenie czy minimalne wynagrodzenie jesteśmy w stanie kupić tyle samo paliwa, co mieszkańcy innych krajów, nawet jeśli płacą więcej za paliw – tłumaczy ekspertka.

Kierowcy muszą nastawić się na kolejne podwyżki, a dużo zależy od VAT-u…

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

W dalszej fazie swojej wypowiedzi Urszula Cieślak wypowiedziała się na temat cen paliwa, jakie mają być na stacjach od 1 lipca oraz podczas całego okresu wakacyjnego. Czy mamy spodziewać się tego, że średnia cena benzyny będzie wynosiła ponad 8 złotych na litrze?

– Od tej niebezpiecznej granicy 8 złotych powinniśmy się oddalać w dół. O jakiś znaczących obniżkach wydaje mi się, że nie ma mowy w tym momencie. Jeśli powrót VAT-u na paliwa wróci do poziomu sprzed obniżki, paliwo może kosztować powyżej 10 złotych – tłumaczą eksperci, co nie jest dla nas optymistyczną wiadomością.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News