PILNE: Od 1 lipca rząd będzie dopłacał kierowcom za każdy litr zatankowanego paliwa! Nadchodzą lepsze czasy!

PILNE: Od 1 lipca rząd będzie dopłacał kierowcom za każdy litr zatankowanego paliwa! Nadchodzą lepsze czasy!

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Kierowcy od dłuższego czasu muszą zmagać się z wysokimi cenami paliwa. Sytuacja na rynku paliwowym jest bardzo trudna, przez co cały czas oczekujemy na informacje, które dadzą nam trochę optymizmu w tej trudnej sytuacji. Wychodzi na to, że kierowcy niedługo będą mogli skorzystać z rządowego dofinansowania do paliwa. I to z pewnością jest bardzo dobra informacja, ale nie dla wszystkich…

Rząd dopłaci kierowcom za każdy litr tankowanego paliwa! To świetne informacje!

diesel benzyna ceny paliw
fot freepik

Dofinansowanie zostało zaproponowane przez premiera Rumunii Nicolae Ciuca. Dzięki tej inicjatywie Rumunia będzie doplacała około 48 groszy kierowcom do zakupionego litru paliwa. Połowa obniżki ma zostać zrekompensowana przez budżet państwa, natomiast pozostałą część opłacą dystrybutorzy.

– Podobny środek został przyjęty przez inne kraje. Wezmą za niego odpowiedzialność rząd oraz firmy z branży naftowej. Połowa tej obniżki zostanie pokryta przez państwo – mówi premier Rumunii, cytowany przez serwis RMF FM.

Rumunia wdraża nowy program, który ma na celu obniżenie cen paliw na terenie  kraju

benzyna ceny paliw paliwo diesel
fot. freepik

Całość programu ma kosztować rumuński rząd łącznie około 2 miliardów złotych, a rekompensaty mają rozpocząć się od 1 lipca i potrwają przez najbliższe trzy miesiące. Po zakończeniu tego czasu tamtejsze władze mają zastanowić się nad ewentualnym przedłużeniem czasu trwania programu. Trzeba przyznać, że to posunięcie należy ocenić jak najbardziej na plus – oby więcej takich inicjatyw!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News