PILNE: Od 1 kwietnia paliwo będzie kosztować po 8 złotych za litr! To już przesądzone!

PILNE: Od 1 kwietnia paliwo będzie kosztować po 8 złotych za litr! To już przesądzone!

Bezpłatne paliwo dla uchodźców

Podaj dalej

Z powodu wojny w Ukrainie ceny paliwa cały czas idą do góry. Jeszcze niedawno cieszyliśmy się z wprowadzenia tarczy antyinflacyjnej, a i tak paliwo teraz kosztuje ponad 7 złotych za litr. Niestety, to nie koniec złych informacji dla kierowców. Eksperci z e-petrol.pl alarmują, że już niebawem za litr benzyny będziemy płacić nawet po 8 złotych. Kiedy i dlaczego tak się stanie? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule!

PILNE: Od 1 kwietnia paliwo będzie kosztować po 8 złotych za litr! Analityk nie ma co do tego żadnych wątpliwości…

paliwo ceny paliw cena diesel benzyna polacy znaleźli sposób na podwyżki cen
fot. pixabay

– Kwoty, jakie trzeba zapłacić za baryłkę ropy, rosną z dnia na dzień. W poniedziałek 7 marca 2022 roku było to już ponad 130 dolarów, jednakże jeszcze w tym miesiącu mogą osiągnąć pułap 150 dolarów – alarmuje analityk z e-petrol.pl Jakub Bogucki podczas rozmowy z PAP. Jednocześnie ekspert podkreślił, że benzyna może kosztować po 8 złotych za litr już na przełomie marca i kwietnia!

Powodem dalszych podwyżek cen paliwa ma być rezygnacja z zakupów rosyjskiej ropy przez Stany Zjednoczone. To wszystko sprawi, że ceny paliwa na całym świecie pójdą znacząco góry, co z kolei przełoży się na kieszenie kierowców. Trudne czasy nas czekają, lepiej już teraz odpowiednio się na nie przygotujcie. Mimo wszystko ekspert twierdzi, że stabilizacja cen może pojawić się po ewentualnym uwolnieniu rezerw ropy naftowej przez Międzynarodową Agencję Energetyczną.

Kierowcy muszą nastawić się na trudne czasy. Spodziewajcie się kolejnych podwyżek…

paliwo dystrybutor tankowanie
fot. freepik.pl

– To jednorazowy ruch, który jedynie na pewien czas może doprowadzić do obniżenia cen ropy naftowej, a następnie szybko zostanie skonsumowany, jeżeli tak napięta sytuacja geopolityczna będzie się utrzymywać – tłumaczy Jakub Bogucki. Jak sami zatem widzicie, niedługo będziecie musieli coraz głębiej sięgać do kieszeni, by płacić za paliwo na stacjach benzynowych…

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News