PILNE: Od 1 czerwca paszporty covidowe tracą ważność. Nie musicie się nimi przejmować!

PILNE: Od 1 czerwca paszporty covidowe tracą ważność. Nie musicie się nimi przejmować!

paszport covidowy nie wymagany dla kierowców

Podaj dalej

Koronawirus coraz mniej nas dotyczy, czego doświadczamy wraz z upływem czasu. Coraz więcej krajów podejmuje decyzje o zrezygnowaniu z restrykcji covidowych, a co za tym idzie – certyfikatu covidowego. Od dzisiaj bez paszportu covidowego możecie dostać się na teren Niemiec i Włoch. Mimo tego, warto pamiętać, że w niektórych krajach paszporty covidowe w dalszym ciągu są wymagane.

Paszporty covidowe nie są już wymagane przy wjeździe do Niemiec i Włoch

fot. pixabay

Od 1 czerwca na teren Niemiec można wjechać bez certyfikatu covidowego. Na turystów postanowili otworzyć się także Włosi, którzy od dzisiaj nie wymagają tzw. Green Passa przy przekraczaniu włoskiej granicy. Dzięki temu na teren tego kraju mogą dostać się osoby, które nie szczepiły się wcześniej przeciw COVID-19, bez konieczności posiadania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Mimo tego we Włoszech w dalszym ciągu wymagane jest noszenie specjalnych maseczek ochronnych FPF2 we wszystkich środkach transportu, a także podczas przeprowadzanych tam imprez zbiorowych. Jest to bardzo sprawdzane na terenie tego kraju, w związku z czym turyści muszą mieć tego świadomość przed wybraniem się na teren tego kraju. Maseczek nie trzeba już tam natomiast zakładać podczas wizyt w sklepach, centrach handlowych czy też w restauracjach.

Niektóre kraje w dalszym ciągu nie są otwarte dla wszystkich turystów

szczepionka koronawirus

Mimo tego nie wszystkie kraje podjęły jeszcze decyzje o zniesieniu obostrzeń. Ważny certyfikat covidowy trzeba w dalszym ciągu posiadać przy wjeździe do takich krajów jak Albania, Estonia, Belgia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Portugalia czy Malta. Jak sami zatem widzicie – są jeszcze kraje, które w dalszym ciągu nie są otwarte dla wszystkich turystów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News