PILNE: Od 1 czerwca paliwo będzie kosztować po 8,30 zł za litr?! Ekspert nie ma dobrych informacji!

PILNE: Od 1 czerwca paliwo będzie kosztować po 8,30 zł za litr?! Ekspert nie ma dobrych informacji!

diesel benzyna lpg

Podaj dalej

Paliwo coraz groźniej zmierza do bardzo niebezpiecznej bariery, jaką byłaby kwota 8 złotych za litr. Wiele wskazuje na to, że rząd postara się nieco zamrozić ceny paliwa, jednak z informacji przedstawionych przez „Rzeczpospolitą” może zakończyć się to tylko i wyłącznie ruchem propagandowym, który wcale nie pomoże kierowcom w tej trudnej dla nich wszystkich sytuacji.

PILNE: Od 1 czerwca paliwo będzie kosztować ponad 8 złotych za litr? W takim tempie podwyżek na pewno!

ceny paliwo diesel benzyna lpg
fot. freepik

Ceny paliw cały czas wysoko pną się do góry i napędzają inflację. To nie zwiastuje dobrze przed czasem wakacyjnym, kiedy wielu z nas opuści swoje domy w celach wypoczynku. Podróże będą o wiele droższe – co jest kolejnym zmartwieniem dla nas, zwłaszcza po najdroższej w historii Wielkanocy. Prawo i Sprawiedliwość doszło do zdania, że sama tarcza antyinflacyjna i obniżka akcyzy oraz podatku od paliw to zdecydowanie za mało.

Politycy PiS chcą wdrożyć zatem kolejny plan, bardziej widoczny dla wyborców – dlatego chcą zamrozić ceny paliw. W przeciwnym razie od 1 czerwca paliwo może kosztować znacznie ponad 8 złotych za litr – zwłaszcza w takim tempie podwyżek. A to byłaby prawdziwa katastrofa. Przypomnijmy, że już wcześniej na pomysł zamrożenia paliw wpadli Węgrzy, gdzie cena litra benzyny wynosi około 6 złotych. Inflacja tam oczywiście rośnie, ale i tak jest niższa niż w Polsce.

PiS ma różne pomysły, ale zobaczymy jak to się wszystko zakończy…

Prosty trik na tanie paliwo
fot. freepik.com – maria_sbytova

Zobaczymy jeszcze na jakich zasadach ceny paliw w Polsce zostaną zamrożone. Mrożenie może zakończyć się równie dobrze propagandą, która w niczym nam nie pomoże. To zweryfikuje czas, choć już teraz, nasuwają się nam na język poważne wątpliwości. Miejmy nadzieję, że jakoś ta sytuacja się unormuje, bo łatwo nie jest…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News