PILNE: Od 1 czerwca obowiązują nowe przepisy. Kierowcy o tym zapominają i dostają ogromne mandaty!

PILNE: Od 1 czerwca obowiązują nowe przepisy. Kierowcy o tym zapominają i dostają ogromne mandaty!

PILNE: Od 1 czerwca obowiązują nowe przepisy. Kierowcy o tym zapominają i dostają ogromne mandaty!

Podaj dalej

Kierowcy od 1 czerwca muszą respektować nowe przepisy – mowa tutaj o unikaniu jazdy na zderzaku na autostradach oraz drogach ekspresowych. Policjanci coraz częściej monitorują zachowania kierowców oraz to, czy respektują oni nowe przepisy. Jeśli poszczególni kierowcy nie będą stosowali się do nowego rozporządzenia, będzie im groziła kara w wysokości nawet 500 złotych mandatu. A w skrajnych przypadkach, grzywna może być nawet wyższa.

Od 1 czerwca obowiązują nowe przepisy. Kierowcy często o nich zapominają i są karani mandatami!

podwojny mandat policja
fot. freepik

Serwis moto.pl przypomina, że od czerwca 2021 roku wszyscy kierowcy, którzy poruszają się po autostradach oraz drogach ekspresowcyh muszą pamiętać o nowym obowiązku, jakim jest utrzymywanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. Treść nowego obowiązku dla kierowców jest dokładnie opisany w ustawie Prawo o ruchu drogowym, konkretnie w artykule 19.

„Kierujący pojazdem podczas przejazdu autostradą i drogą ekspresową jest obowiązany zachować minimalny odstęp między pojazdem, którym kieruje, a pojazdem jadącym przed nim na tym samym pasie ruchu. Odstęp ten wyrażony w metrach określa się jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę” – czytamy w przepisie.

Kierowcy muszą uważać na austostradach i pamiętać o nowych przepisach

mandat-policja-stary samochód
fot. Policja polska

Kierowcy muszą mieć zatem na uwadze fakt, że jeśli jadą na autostradzie z prędkością 140 km/h, to odstęp pomiędzy ich samochodem, a kolejnym autem powinien wynosić 70 metrów. Jeśli niektórzy z nas nie będą się stosowali do tych zaleceń, to za jazdę na zderzaku grozi nawet mandat w wysokości 500 złotych. Oprócz tego taki „delikwent” otrzyma także 6 punktów karnych. Warto zatem o tym pamiętać, bo jest to stosunkowo młody przepis, o którym wielu z nas najzwyczajniej w świecie zapomina.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News