PILNE: Od 1 czerwca ceny benzyny, diesla i LPG znowu pójdą w góry! Szykuje się kolejny "rekord drożyzny"

PILNE: Od 1 czerwca ceny benzyny, diesla i LPG znowu pójdą w góry! Szykuje się kolejny "rekord drożyzny"

diesel benzyna paliwo

Podaj dalej

Ceny paliw cały czas idą do góry i niestety niewiele wskazuje na to, aby coś w tym aspekcie miało się zmienić. Łączna cena benzyny Pb95 w ciągu ostatniego roku wzrosła o 2,10 zł na litrze, natomiast diesel przez minione dwanaście miesięcy podrożał o 1,90 złotego na litrze. Są to prawdziwe rekordy drożyzny, a co najgorsze – wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie niewiele w tym aspekcie się zmieni.

PILNE: Od 1 czerwca ceny benzyny, diesla i LPG znowu pójdą mocno do góry. Kiedy to wszystko się skończy?

paliwo węgry zatankować
fot. freepik

Analitycy z BM Reflex jednogłośnie podkreślają, że na przełomie maja i czerwca kierowcy mogą spodziewać się kolejnych rekordów, jeśli chodzi o ceny paliwa na stacajch benzynowych w całym kraju. Duży wpływ na to ma oczywiście rosnąca cena benzyny na rynkach światowych. A wszystko to z powodu niskiego poziomu zapasów tego surowca oraz rosnącego popytu na benzynę.

Analitycy nie mają wątpliwości, że w najbliższych dniach cena benzyny po raz kolejny może pójść do góry – nawet o 30 groszy na litrze. Olej napędowy także podrożeje, z szacunków ekspertów o około 10-15 groszy za każdy litr tego paliwa. To powoduje, że sytuacja na stacjach stanie się jeszcze trudniejsza, niż jest teraz, a kierowcy po raz kolejny będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni, by zatankować swoje pojazdy.

Kierowcy w dalszym ciągu muszą przyzwyczajać się do wysokich cen paliwa

paliwo benzyna diesel
fot. freepik

– Na krótko przed sezonem wakacyjnym prognozy nie są optymistyczne. Dzisiaj za benzynę 95 oktanową płacimy 2,10 zł /l więcej niż przed rokiem. Olej napędowy jest droższy o 1,88 zł/l, a autogaz o 1,23 zł/l- tłumaczą eksperci BM Reflex, cytowani przez serwis Interia. Jak sami zatem widzicie – przed nami kolejne czarne chmury, jeśli chodzi o ceny paliw na stacjach…

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News