PILNE: Obniżka cen paliwa potrwa dłużej niż zapowiadano! Morawiecki zapowiada niższe ceny benzyny!

PILNE: Obniżka cen paliwa potrwa dłużej niż zapowiadano! Morawiecki zapowiada niższe ceny benzyny!

paliwo stacja paliw

Podaj dalej

Premier Mateusz Morawiecki podczas swojej ostatniej rozmowy z „Tygodnikiem Sieci” podkreślił, że niższe stawki podatku VAT i akcyzy na paliwo będą obowiązywały przez dłuższy czas, niż było to zapowiadane. Przypomnijmy, że pierwotnie niższe ceny paliwa miały obowiązywać tylko do lipca bieżącego roku. Teraz szef polskiego rządu zapowiedział, że można spodziewać się, iż aktualne ceny będą obowiązywały jeszcze dłużej.

Obniżka cen paliw potrwa dłużej niż zapowiadano? Wiele na to wskazuje! Morawiecki z obietnicą dla kierowców!

paliwo policja konfiskuje ottawa quebec kanada konwój wolności
fot. pixabay

Przypomnijmy, że tarcza antyinflacyjna 2.0, która została wprowadzona przez rząd od 1 lutego miała obowiązywać w określonym czasie. Niższa akcyza na paliwo miała obowiązywać do 31 maja 2022 roku, z kolei zredukowane stawki podatku VAT jedynie do 31 lipca. Mateusz Morawiecki podczas swojego najnowszego wywiadu uspokoił kierowców i podkreślił, że obniżka podatków może zostać przedłużona, jeśli w dalszym ciągu stawki za benzyne będą aż tak wysokie.

Mateusz Morawiecki podczas ostatniej rozmowy z tygodnikiem „Sieci” przyznał, że „jeśli inflacja w dalszym ciągu będzie zagrażać polskim rodzinom, to niższe stawki podatkowe zostaną utrzymane na dłuższy czas”. Szef polskiego rządu zapowiedział także, że w najbliższym czasie można spodziewać się zniesienia kolejnych covidowych restrykcji.

Pandemia koronawirusa odejdzie do lamusa? Pomału znosimy kolejne obostrzenia…

paliwo morawiecki rzad

– Obserwujemy wszystkie dane i wskaźniki bardzo skrupulatnie. Wykonujemy pierwszy krok i zmieniamy zasady kwarantanny i izolacji. Myślimy o znoszeniu kolejnych ograniczeń, ale na razie jeszcze takie decyzje nie zapadły. Wiem, jak ciężkie te covidowe lata były dla wielu z nas, z jak wieloma wyrzeczeniami i ograniczeniami były związane. Dla rządu to też zawsze były trudne wybory, każda decyzja lub jej zaniechanie wiązały się z jakąś ceną. Na szczęście widzimy, że wariant omikron okazuje się mniej groźny, okres hospitalizacji po zachorowaniu jest znacząco krótszy, obłożenie łóżek szpitalnych mniejsze niż przy poprzednich falach – powiedział Mateusz Morawiecki podczas wywiadu dla Tygodnika Sieci.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News