PILNE: Nowy taryfikator mandatów już działa! Kierowcy nie pamiętają i płacą 2100 zł kary!

PILNE: Nowy taryfikator mandatów już działa! Kierowcy nie pamiętają i płacą 2100 zł kary!

PILNE: Nowy taryfikator mandatów już działa! Kierowcy nie pamiętają i płacą 2100 zł kary!

Podaj dalej

Nowy taryfikator mandatów obowiązuje już jakiś czas, ale kierowcy nie do końca chyba pamiętają wszystkie przepisy, które wraz z nim weszły w życie. Idealnym tego przykładem jest kierowca, który postanowił totalnie zignorować czerwone światło na przejeździe kolejowym w Rydułtowach, gdy zamykały się rogatki. A później mężczyzna miał z tego wszystkiego jeszcze pretensje do dyżurnej, że szlaban zarysował mu klapę bagażnika. No cóż, i takie przypadki się zdarzają w naszym kraju…

Nowy taryfikator mandatów powoduje liczne kary dla kierowców. I bardzo dobrze!

kontrola drogowa policja

Cała sytuacja miała miejsca w Rydułtowach w województwie śląskim. Kierowca Audi wjechał na przejazdy kolejowy mimo zamykających się zapór, a wcześniej 30-latek zignorował również świecące się czerwone światło, przez co doszło do uszczerbku jego pojazdu.

„Dyżurna ruchu, widząc tę niebezpieczną sytuację, podniosła rogatkę, aby mężczyzna mógł bezpiecznie opuścić przejazd kolejowy. Już po opuszczeniu przejazdu 30-latek zaczął się z nią awanturować. Miał do kobiety pretensje, że zamykająca się rogatka zarysowała mu klapę bagażnika. Mundurowi, po ustaleniu przebiegu zdarzenia, ukarali nieodpowiedzialnego kierowcę mandatem karnym w wysokości 2100 złotych” – relacjonują policjanci z Wodzisławia, cytowani przez Moto Fakty.

Dane udostępnione przez PKP mówią same za siebie – takie zachowania to prawdziwa plaga wśród kierowców

pijany policjant

Z danych, które są przedstawione przez PKP Polskie Linie Kolejowe jednoznacznie wynika, że większość zdarzeń na przejazdach kolejowo-drogowych są powodowanych przez nieostrożne zachowanie polskich kierowców. Niektórzy nie zatrzymują się przed znakiem „Stop”, a inni natomiast ignorują czerwone światło i wjeżdżają pod opadające rogatki. A to później powoduje wykroczenia, o których PKP PLK informuje później funkcjonariuszy policji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News