PILNE: Nowy mandat dla kierowców. Zapłacicie nawet 1000 zł za nieznajomość tego przepisu

PILNE: Nowy mandat dla kierowców. Zapłacicie nawet 1000 zł za nieznajomość tego przepisu

PILNE: Nowy mandat dla kierowców. Zapłacicie nawet 1000 zł za nieznajomość tego przepisu

Podaj dalej

Funkcjonariusze policji nie próżnują i z powodu nieznajomości przepisów przez niektórych kierowców mają spore łowy w postaci wysokich mandatów, którymi obarczają poszczególne osoby. O jaki przepis chodzi i na co musicie uważać? Tego dowiecie się z naszego artykułu, ale możliwa kara, to nawet 1000 złotych! Warto więc być uważnym!

Funkcjonariusze karzą kierowców, którzy są niczego nieświadomi. Mandat to nawet 1000 złotych!

policja mandat dron prędkość przejście dla pieszych skrzyżowanie
Pixabay

W ostatni weekend na terenie Lublina funkcjonariusze policji postanowili przeprowadzić działania kontrolne pod nazwą stop – drift. Funkcjonariusze zwracali uwagę w nocy na kierowców, którzy brawurowo poruszali się po drodze. Policjanci wspierani byli przez nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, a wyniki ich działań są mocno niepokojące.

„W trakcie działań mundurowi skontrolowali blisko 200 pojazdów i ujawnili niemal tyle samo wykroczeń. Najczęstszym przewinieniem była nadmierna prędkość. Kontrolowane samochody były dokładnie sprawdzane pod kątem stanu technicznego oraz emisji hałasu. W 16 przypadkach kontrole zakończyły się zatrzymanie dowodu rejestracyjnego z powodu przekroczenia norm emisji dźwięku lub stwierdzenia innych istotnych nieprawidłowości” – poinformowała lubelska policja.

Policjanci zamierzają kontynuować tego typu akcje w kolejnych miejscowościach

Policjanci zatrzymali m.in. dwóch kierowców BMW, którzy przekroczyli normy hałasu znacznie. Kierowcy podczas jazdy wykonywali także niebezpieczne manewry, które zwróciły uwagę śledczych. Kierowcy zostali ukarani mandatami po 1000 złotych, a auto jednego z nich zostało odholowane. Podobne akcje mają być niebawem przeprowadzane w innych miejscowościach, w związku z czym musicie być na baczności, jeśli nie chcecie zostać ukarani za takie przewinienia!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News