PILNE: Nowy dodatek dla kierowców! Każdy z was może dostać dodatkowe 200 zł na paliwo!

PILNE: Nowy dodatek dla kierowców! Każdy z was może dostać dodatkowe 200 zł na paliwo!

Polacy dodatek energia opłaty dodatek na PALIWO gaz ziemny

Podaj dalej

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o nowych dodatkach, które mają być lekiem dla Polaków z powodu trudnych czasów, w jakich przyszło nam ostatnio żyć. Wiele wskazuje na to, że niektórzy z was będą mogli liczyć na dodatkowe 200 złotych, które będzie można rozdysponować chociażby na paliwo. Jak się ubiegać o te pieniądze i komu one będą się należały? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie oczywiście w naszym artykule.

Nowy dodatek w wysokości 200 złotych – jak można się o niego ubiegać i jakie warunki należy spełnić?

pieniądze opłaty zmiana samochodu
Pixabay

O jaki dodatek chodzi? Chodzi mianowicie o dodatek 200 złotych do emerytury, na który mogą liczyć osoby, które wcześniej szczególnie zasłużyły się dla danej społeczności. Świadczenie, które zostanie przyznane emerytom, będzie wypłacane dożywotnio, jednak warto podkreślić, że mogą na nie liczyć tylko niewielkie grupy seniorów. Mimo tego z pewnością jest to ciekawy dodatek, który na pewno wam się przyda w trudnych czasach i będzie można go wykorzystać chociażby na cały czas drożejące paliwo.

Dożywotni dodatek w wysokości 200 złotych do emerytury to świadczenie, które będzie przyznawane trzem grupom seniorów. Mowa tutaj o takich grupach jak:

  • Strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych;
  • Seniorzy służący w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym;
    Seniorzy służący w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

Świadczenie jest przeznaczone dla osób, które:

  • ukończyły wiek emerytalny,
  • czynnie uczestniczyli w działaniach ratowniczych lub akcjach ratowniczych co najmniej raz w roku przez okres minimum 25 lat w przypadku mężczyzn i przez 20 lat w przypadku kobiet.

Wnioski o dodatek nie w ZUS-ie, a w innym organie – pamiętajcie o tym przy składaniu wniosków!

dodatkowe 1300 zl miesięcznie
fot. pixabay

Wnioski o dodatkowe świadczenie można składać w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Tak przynajmniej jest zazwyczaj, natomiast nie w tym przypadku. Jeśli chodzi o to konkretne świadczenie, to należy zgłosić się do miejskiego lub powiatowego komendanta Straży Pożarnej, który udzieli wszystkich niezbędnych informacji w tym temacie.

Do wniosku musimy załączyć następujące dokumenty:

  • klauzulę RODO;
  • zaświadczenia trzech świadków, którzy potwierdzają udział wnioskującego w akcjach ratowniczych, przy czym jeden z nich musi być osobą, która pełniła funkcję publiczną lub była zatrudniona w urzędzie obsługującym organ administracji samorządowej;
  • potwierdzenie wiarygodności oświadczeń świadków od Urzędu Gminy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News