PILNE! Nowe obowiązkowe naklejki wchodzą w życie! Musisz je mieć, inaczej otrzymasz duży mandat!

PILNE! Nowe obowiązkowe naklejki wchodzą w życie! Musisz je mieć, inaczej otrzymasz duży mandat!

diesel naklejka na szybie

Podaj dalej

Nowe naklejki w najbliższym czasie będą musiały pojawić się na brytyjskich samochodach. Międzynarodowy kod samochodowy GB został zastąpiony przez UK. Wszystkie auta, które są zarejestrowane tym samym w brytyjskim kraju, jak będą chciały wyjechać za granicę, będą musiały używać nowego oznaczenia. W przeciwnym razie kierowcy mogą otrzymać wysokie mandaty karne.

Nowe obowiązkowe naklejki wchodzą w życie. Musisz je mieć, inaczej czeka Cię mandat!

dwie naklejki na szybie

Zmiana została wprowadzona w lipcu przez brytyjski rząd. W ostatnich dniach zostały już opublikowane pierwsze wiadomości dla kierowców. Wszystkie samochody od teraz, które są zarejestrowane w Zjednoczonym Królestwie i mają w planach wyjazd poza granice kraju, będą musiały na tablicy rejestracyjnej mieć naklejkę lub plakietkę z oznaczeniem UK.

Samochody, które zdecydują się na wyjazd z kraju bez nowych oznaczeń muszą się liczyć z tym, że kierowcy zostaną ukarani w takich sytuacjach mandatami. Do niektórych krajów mogą nawet nie zostać one wpuszczone. Przepis jest bardzo rygorystyczny, dlatego też nie warto tego tematu bagatelizować. Ciekawe, ilu kierowców o tym zapomni i tym samym wzbogaci skarb państwa.

Zmiana wydaje się być bardzo zasadna

przednia szyba naklejka diesel

Przypomnijmy, że skrót UK jest pełnym skrótem od nazwy państwa czyli Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Wcześniejszy skrót GB pochodził od Great Britain, a warto pamiętać, że Wielka Brytania to tylko Anglia, Szkocja i Walia. Używanie skrótu UK wydaje się być zatem bardziej praktyczne i nie ma co się dziwić, że finalnie zdecydowano się na wprowadzenie takiej zmiany.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News