PILNE: Nowe fotoradary przetestowane! Kierowcy, miejcie się na baczności - szykują się wzmożone kontrole!

PILNE: Nowe fotoradary przetestowane! Kierowcy, miejcie się na baczności - szykują się wzmożone kontrole!

fotoradar-przepisy-mandat

Podaj dalej

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym zakończyło już testowanie najnowszych fotoradarów, które w najbliższym czasie trafią na nasze drogi. Najstarsze i najbardziej wyeksploatowane fotoradary zostaną wkrótce zastąpione przez 100 nowoczesnych urządzeń, które będą zajmowały się kontrolą prędkości na polskich drogach.

CANARD przetestował nowe fotoradary. Kierowcy, musicie mieć się na baczności. Będzie ich znacznie więcej niż dotychczas!

fotoradar zdjęcie
fot. pixabay

Testy dwóch nowych modeli fotoradarów były przeprowadzane na lotnisku w Borsku nieopodal Kościerzyny. Eksperci z CANARD przez kilka dni testowali jakość wykonywanych zdjęć przez nowe fotoradary, a także inne parametry, takie jak chociażby skuteczność pomiarów podczas dnia, jak i w nocy. Testy przebiegały na kilku pasach ruchów, gdzie wytyczono obszar detekcji, gdzie powinna nastąpić rejestracja przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez dany pojazd.

Podczas symulacji wykonywanej przez ekspertów z CANARD po pasie lotniska poruszały się zarówno samochody osobowe, jak i busy oraz ciężarówki, które także uczestniczyły w testach. Z informacji przedstawionych przez CANARD to nie koniec wymiany fotoradarów. Kolejne zmiany mają nastąpić już niebawem, a finalnie wymienionych ma zostać nawet 147 starych urządzeń, które zostaną zastąpione zupełnie nowym sprzętem w celu zwiększenia skuteczności pomiarów.

Nowe fotoradary pojawią się na drogach w całym kraju. Łącznie będzie ich ponad 100!

mandat fotoradar zmiany

Dodajmy, że w ramach całego projektu pod tytułem „Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowych” CANARD finalnie zakupi 358 nowych fotoradarów. 100 z nich stanie w zupełnie nowych lokalizacjach, co oznacza, że kierowcy muszą mieć się na baczności. Fotoradarów będzie więcej, a dzięki temu, że są nowe, żadne przekroczenie prędkości nie ujdzie wam płazem! Strzeżcie się i monitorujcie informacje, gdzie pojawią się nowe radary! Pamiętajcie jednak, by jeździć przepisowo, wtedy żaden fotoradar nie będzie wam straszny, a i wasze portfele będą bezpieczniejsze i mniej narażone na różne grzywny!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News