PILNE: Nowe dopłaty do zakupu samochodu! Możecie dostać nawet 100 tysięcy złotych dofinansowania!

PILNE: Nowe dopłaty do zakupu samochodu! Możecie dostać nawet 100 tysięcy złotych dofinansowania!

zakaz diesla jazda jak na kubie

Podaj dalej

W dzisiejszych trudnych czasach, w jakich przyszło nam żyć szukamy oszczędności gdzie tylko się da. Okazuje się jednak, że możemy liczyć na dofinansowanie przy zakupie nowego samochodu. Kwota wsparcia może sięgnąć nawet 100 tysięcy złotych. Jak się ubiegać o takie dofinansowanie? Co trzeba zrobić, aby je otrzymać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie oczywiście w naszym artykule, gdzie przedstawiamy wszelkie szczegóły w tym temacie.

Nowe dopłaty do zakupu samochodu! Jak z nich skorzystać? To łatwiejsze niż mogłoby Ci się wydawać!

leasing na firmę polski ład zakup wykup samochód
fot. pixabay

Już w najbliższym czasie ma oficjalnie ruszyć pierwsza tura naboru wniosków do programu „SAM”, który jest współfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki funduszowi możliwe będzie zakupienie niemal tysiąca aut dla osób, które na co dzień poruszają się na wózkach inwalidzkich. Dopłata ma sięgnąć nawet 85 procent ceny pojazdu, co jest świetną informacją dla osób niepełnosprawnych.

Kto może starać się o uzyskanie dopłaty? Wszyscy niepełnosprawni, którzy zamierzają prowadzić zakupione samochody, jak również ich opiekunowie, którzy na co dzień będą im pomagali. Warunkiem koniecznym do otrzymania dopłaty jest jednak oświadczenie, że korzystający z PFRON nie sprzedadzą swojego samochodu zakupionego ze środków przez kolejnych pięć lat. Osoba, która ubiega się o dofinansowanie musi jednak legitymować się ważnym:

orzeczeniem o niepełnosprawności ze wskazaniem konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji
albo orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności
albo orzeczeniem, o którym mowa w art. 5 pkt 1, 1a albo art. 62 ust. 2 pkt 1 albo ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych – traktowanym na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Samochód nie musi być fabrycznie nowy. Ile wyniesie dofinansowanie w zależności od przypadku?

samochody zakup nowy

Interia informuje, że samochód zakupiony w ramach środków nie musi być fabrycznie nowy, a wysokość dofinansowania jest stricte zależna od ceny zakupu samochodu. Poniżej przedstawiamy przykładowe kwoty dofinansowania, jakie będzie można uzyskać w programie:

do kwoty (ceny pojazdu) 150 000,00 zł – 80 proc. ceny samochodu;

od kwoty 150 000,00 zł do 250 000,00 zł – 50 proc. ceny samochodu,

od kwoty 250 000,00 zł do 300 000,00 zł – 30 proc. ceny samochodu.

Kwoty mogą się różnić w zależności od tego, czy o dofinansowanie będzie ubiegała się osoba niepełnosprawna czy jej opiekun. Terminy na składanie wniosków to 1 marca – 31 marca, później 30 czerwca – 31 lipca, a następnie 29 września – 31 października.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News