PILNE: Nowe ceny opłat egzaminu na prawo jazdy?! Niestety, to się dzieje na naszych oczach!

PILNE: Nowe ceny opłat egzaminu na prawo jazdy?! Niestety, to się dzieje na naszych oczach!

egzamin prawo jazdy

Podaj dalej

W ostatnim czasie coraz więcej słyszy się informacji na temat tego, że możliwe jest podniesienie opłaty za egzamin na prawo jazdy w naszym kraju. Czy faktycznie jest to możliwe? Odpowiedzi na to pytanie postarał się udzielić Andrzej Adamczyk podczas swojej rozmowy z „Gazetą Pomorską” i „Expressem Bydgoskim”.

Zostaną wprowadzone nowe ceny opłat za egzaminy na prawo jazdy? Była rozmowa przedstawicieli WORD-u z rządem

prawo jazdy word
fot. freepik

Minister podczas rozmowy z wyżej wspomnianymi mediami postanowił bezpośrednio odnieść się do ostatniego spotkania wiceszefa resortu infrastruktury Rafała Webera z protestującymi egzaminatorami ośrodków WORD. Adamczyk podczas swojej wypowiedzi podkreślił, że udało mu się omówić wiele kwestii dot. systemu wynagrodzeń egzaminatorów i można spodziewać się poprawy tej sytuacji w nadchodzącym czasie.

– Chcę jednocześnie jasno powiedzieć, że nie ma, nie było i nie będzie zgody rządu na to, aby rozwiązywać problemy płacowe podnoszeniem egzaminacyjnych opłat. Tym muszą zająć się marszałkowie województw, z tym muszą sobie poradzić sami … Ani ja, ani żaden członek rządu – czego jestem pewien – nie zdecyduje się dzisiaj na to, aby podnieść egzaminacyjne opłaty ze 140 zł do 200 zł, żeby w ten sposób pokryć oczekiwania płacowe egzaminatorów. Musimy chronić egzaminowanych. Te budżety młodych ludzi, budżety ich rodziców, którzy pragną zabezpieczyć nabycie umiejętności i uprawnień do prowadzenia pojazdów przez swoje dzieci – mówił Adamczyk podczas rozmowy z „Gazetą Pomorską”.

Co sądzicie na temat tej sytuacji? Egzaminatorzy faktycznie powinni dostać podwyżki?

prawo jazdy cena
fot. freepik.pl

Adamczyk pod koniec swojej wypowiedzi wyraził także nadzieję, że spotkanie egzaminatorów z ministrem Weberem było dla nich wyczerpujące i umożliwiło rozwianie ich wątpliwości w niektórych tematach. Zobaczymy, czy teraz strajki się zakończą i czy egzaminatorzy będą zadowoleni z tego, co udało im się ustalić podczas rozmowy z rządem. A wy, co sądzicie na temat tej sytuacji? Uważacie, że egzaminatorzy faktycznie powinni więcej zarabiać? Dajcie znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News