PILNE: Nowe ceny egzaminów za prawo jazdy coraz bliżej! Zobacz, ile teraz zapłacisz za egzamin!

PILNE: Nowe ceny egzaminów za prawo jazdy coraz bliżej! Zobacz, ile teraz zapłacisz za egzamin!

prawo jazdy egzamin

Podaj dalej

Wiele wskazuje na to, że już niedługo będziemy świadkami totalnych zmian, jeśli chodzi o ceny egzaminów na prawo jazdy. Przypomnijmy, że jak dotąd egzamin praktyczny na kategorię B kosztował 140 zł. Wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości opłata za tego typu egzamin podskoczy do 200 złotych.

PILNE: Nowe ceny egzaminów za prawo jazdy coraz bliżej! Ile zapłacicie?

prawo jazdy parkowanie więzienie pozbawienie wolności fałszywy dokument
fot. pixabay

Podwyżka w cenie egzaminów ma poprawić kondycję finansową Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, która jest na bardzo niskim poziomie. Dodatkowo, podwyżki mają mieć też odzwierciedlenie w podwyżkach wynagrodzeń dla egzaminatorów. Opłaty w cenie egzaminów nie były zmieniane od 9 lat, dlatego też Zarząd Związku Województw RP liczy, że ich projekt zostanie przyjęty do realizacji.

Zdaniem autorów projektu aktualne stawki nie bilansują realnych kosztów przeprowadzenia egzaminów. Dlatego też delikatne podniesienie kwot ma pomóc w poprawieniu kondycji WORD-ów. Zmiana ceny ma objąć zarówno egzamin teoretyczny, jak i praktyczny. Teoria, która dzisiaj kosztuje 30 zł, ma kosztować 50 zł, z kolei egzamin praktyczny ma kosztować 200 złotych (aktualnie 140 zł – dop. red).

„Waloryzacja stawek jest niezbędna w aktualnej sytuacji”

prawo jazdy od nowa egzamin kobieta za kierownicą umiejętności kolizja olkusz
fot. pixabay

– Wobec powyższych okoliczności waloryzacja stawek opłat za egzaminy państwowe na prawo jazdy staje się niezbędna w kontekście bieżącego funkcjonowania ośrodków ruchu drogowego i wysokości kosztów z tym związanych – można przeczytać w dokumencie opublikowanym przez Związek Województw RP. A wy, co o tym sądzicie? Uważacie, że podniesienie stawek za egzaminy ma rację bytu? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News